За статистикою, велика кількість позичальників, оформивши кредит, не справляється зі своїми зобов'язаннями і нарощує борги за кредитом. Як наслідок неминуче псується кредитна історія позичальника, що призводить не лише до формування негативної думки про нього, але і ускладнює його життя.

Кожен кредитор застосовує свої параметри в оцінці якості кредитної історії клієнта. Для одних вагомим аргументом стає прострочення платежу на декілька днів, а інші вважають вагомим аргументом проти позичальника затримку платежу в 30 днів. Позичальник, який порушив терміни оплати, що перевищують більше 60 днів, однозначно зіткнеться з труднощами і проблемами подальшого кредитування. Наслідками при таких простроченнях виплати кредиту можуть стати:

  • заборона на виїзд за межі країни. Заборонити позичальникові виїзд з країни може лише рішення суду. Чекати судових розглядів по боргу не варто. Це загрожує додатковими втратами грошових коштів з подальшими неблагополучними записами в кредитній історії;
  • відмова в схваленні нового кредиту. Борг за старим кредитом є вирішальним чинником у відмові по новому кредиту для більшості банків, які насамперед при оцінці ризиків кредитування перевіряють кредитну історію клієнта;
  • позбавлення можливості виступати поручителем в оформленні кредиту іншою особою. Банки при перевірці даних про поручителя перевіряють його благонадійність. Борги по кредитах можуть стати забороною в участі в угоді.

Щоб Ваші старі промахи в кредитній історії не стали перешкодою на шляху початку нового бізнесу, купівлі автомобіля або інших життєвих поліпшень, варто потурбуватися про якість своєї кредитної історії заздалегідь. Погасити прострочення по старому кредиту можна за допомогою короткострокових програм мікрокредитування, схвалення на які можна отримати і при наявних несприятливих обставинах, дотримуючись плану виплат по нових кредитних взаємовідносинах.