У тому випадку, коли людина потребує велику сумму грошей, список можливих джерел кредитування звужується до кредиту у банку. В порівнянні з МФО і ломбардами, банки видають більші суми кредитів, але при цьому вимагають надати страховку повернення позикових коштів. Поширеним варіантом гарантії повернення кредиту є оформлення застави у вигляді нерухомості.

Кредити під заставу нерухомості видаються більшістю банків. Перед його оформленням банк перевіряє клієнта, оцінюючи рівень його благонадійності за якістю кредитної історії, рівнем щомісячних доходів і ін. Процедура оформлення кредиту під заставу- це досить затяжний процес, який в середньому може зайняти близько двох тижднів.

Кредит під заставу нерухомості - це відповідальний крок, який супроводжується рядом ризиків:

  • Майно не підлягає відчуженню. В період дії кредитних зобов'язань по договору нерухомість, оформлену в заставу, забороняється продавати, обмінювати або здавати в довгострокову оренду.
  • Ризик втрати нерухомості. У разі заборгованості по кредиту кредитор має право відсудити закладене майно у позичальника. Звернутись до суду він може у будь-який момент після утворення боргу.

Таким чином, кредит під заставу власного житла є дуже ризикованим вкладенням. Зважитися на нього можна тільки при грамотному плануванні повернення позикових коштів і своєчасному виконанні своїх зобов'язань. Важливою запорукою успіху операції є ретельне вивчення умов кредитування пыд заставу майна на предмет усіх додаткових платежів, пені і штрафних санкцій.