Незважаючи на стрімкий розвиток сфери мікрокредитування значна частина українців побоюється брати швидкі кредити в МФО. Головною причиною цьому є ряд нав'язаних переконань, яким не варто вірити. Ця стаття допоможе розібратися в деяких міфах про мікрокредитування і допоможе сформувати свій погляд про цю послугу.

Головними міфами про мікрокредити, які заважають успішним і порядним організаціям видавати доступні кредити населенню є:

Міф № 1 - Незаконна діяльність МФО. Існує помилкова думка, що МФО видають кредити нелегально, обманюють по кредитам і збагачуються за рахунок довірливих людей. Це судження є помилковим. Оскільки МФО при видачі кредитів діють у рамках чинного законодавства України, зокрема ЗУ "Про фінансові послуги і державне регулювання фінансових послуг".

Міф № 2 - Дорожнеча послуги мікрокредитування. Багато людей, відмовляючи свого співрозмовника оформити швидкий кредит в МФО, оперують надмірно високими переплатами по кредиту і високою відсотковою ставкою. На практиці це виглядає по-іншому. Відсоткова ставка по мікрокредитах є вищою в порівнянні з банківськими кредитами, проте кредити видаються на короткий термін, а відсотки нараховуються щодня, за кожен день користування позиковими коштами. У результаті переплати є незначними і кредит в МФО виручає при необхідності термінового відшукування коштів.

Міф № 3 - Стягнення боргу за кредитом відбувається із застосуванням фізичної дії. Таке явище суперечить діям компанії у разі утворення заборгованості. У тому випадку, якщо позичальник не повертає кредит компанія зобов'язана вжити заходи по стягненню боргу виключно у рамках закону. Крайнім заходом є не фізична дія, а судові розгляди, які дійсно несприятливо позначаться на репутації позичальника.

Враховуючи вищевикладена важливо розуміти, що визначати доцільність звернення за мікрокредитом варто самостійно, проводячи аналіз кредитних пропозицій, оцінюючи рівень ризику і вигоди.