Судові розгляди є крайнім законним заходом стягнення заборгованості з позичальника по кредиту. У більшості випадків суд вибирає сторону кредитора, і тоді позичальник ризикує не лише втратити значні суми коштів, але і втратити майно, частину бізнесу або отримати заборону на виїзд за кордон. Щоб не допустити суду по кредиту варто прислухатися до наступних рекомендацій.

Кредитор найчастіше подає позовну заяву до суду за відсутності можливості вирішення питання з виплатою кредиту мирним шляхом. Тому при виникненні проблем з виплатою кредиту важливо якомога раніше знайти шляхи вирішення проблеми. Помічниками у відшуканні засобів для погашення боргу за кредитом можуть стати:

  • Друзі і родичі. Попри те, що гроші беруться на якийсь час, за їх користування не нараховуються відсотки і додаткові комісії. Проте при порушенні обіцянок повернення боргу в погоджений термін під загрозою стають стосунки з близькими людьми, які дорожче за будь-які гроші.
  • Кредит в ломбарді. Швидко погасити борг за кредитом можна за допомогою ломбарду, де позикові кошти видається під аставу цінних речей (коштовності, комп'ютерна техніка, мобільний телефон та ін.). Цей вид кредиту окрім «плюсів» має також "підводні камені". У їх числі - втрата цінності заставної речі або її продаж кредитором.
  • Кредит у банку. Банк є надійним помічником при потребі в грошових коштах. Але ключовим параметром відбору позичальників для банку є бездоганна кредитна історія, якою не зможуть похвалитися люди з боргами по кредитах.
  • Мікрокредитування. Є швидким і зручним способом погашення боргу по інших кредитах. Особливістю цього виду кредитування є завищені процентні ставки, але у разі короткострокового користування послугами МФО переплати будуть незначними, а проблема з боргами вирішена.

В процесі визначення найбільш відповідного помічника в погашенні боргу за кредитом важливо зважено підходити до питання, не допускати спонтанних рішень, але в той же час і не зволікати з вирішенням проблеми. Інакше зустріч з настирними колекторами і безперервними дзвінками від кредитора неминучі.