Часто люди, одержуючи достатній регулярний прибуток оформлюють кредит для поліпшення умов життя (будинок, квартира, авто і т.п). Іноді трапляється так, що вони несподівано втрачають займану посаду і втрачають можливість виплати кредиту. У подібній ситуації заручників обставин часто цікавить питання про наслідки прострочення кредиту і способів виходу з проблемної ситуації.

Прострочення кредиту починається з моменту закінчення терміну дії кредитного договору. Після цього окрім боргу, що утворився, за кредитом починають налічуватися штрафні санкції, які часто значно перевищують розмір процентної ставки за кредитом.

Кожен кредитор використовує свою політику боротьби з боргами по кредитах. Одні намагаються деякий час постаратися вирішити питання в мирному порядку, а інші звертаються відразу до допомоги колекторів. Все залежить від суми боргу і принципів кредитуючої компанії. Якщо питання про стягнення заборгованості дійде до суду, то це загрожує позичальникові не лише значними переплатами у вигляді штрафів, а і втратою майна, частини заробітку або долі бізнесу.

Вирішити питання з простроченням кредиту у банку можна наступними способами:

  •  Реструктуризація. Оформлюється графік реструктуризації боргу і встановлюється термін, впродовж якого боржник виплачує борги регулярно рівними частинами.
  • Рефінансування. Оформлення нового кредиту у банку для погашення старого. Умови по новому кредиту у більшості випадків переглядаються до більш задовільних для позичальника.
  • Кредит в МФО. Відшукати гроші для повернення засобів банку і не чекаючи значних прострочень можна за допомогою послуги мікрокредитування, яка забезпечить отримання кредиту на карту в стислі терміни і без особливих зусиль.

В прийнятті рішення з відшукання способу погашення боргу за кредитом важливий чинник своєчасності. Чим раніше прийняти рішення і звернутися по допомогу тим менше негативних наслідків принесе прострочення.