При зверненні за кредитом кожен позичальник проходить процедуру оцінки його платоспроможності. У даній статті ми розглянемо які методи зазвичай застосовуються при аналізі кредитоспроможності клієнта.

Кожен кредитор, є він банківською структурою чи МФО, формує процес перевірки клієнта і визначає рівень ризику при кредитуванні по-своєму. Проте основними методами оцінки готовності позичальника до кредиту є:

  • застосування фінансових коефіцієнтів. Визначаються величини коефіцієнтів, виведених для оцінки позичальника на платоспроможність. Величина таких коефіцієнтів і є ключовим параметром для ухвалення рішення по клієнту;
  • моніторинг грошового обігу позичальника. При цьому методі аналізуються усі витратні і прибуткові статті клієнта, включаючи нараховану зарплату, додатковий прибуток, а також своєчасні виплати за кредитами і комунальними платежами;
  • проведення аналізу ділового ризику. Зазвичай застосовується при кредитуванні суб'єктів підприємництва, при якому береться до уваги сфера діяльності, прибутковість компанії, кількість років успішної роботи.

Також для аналізу платоспроможності фізичних осіб застосовується такий сучасний інструмент, як кредитний скоринг. В даному випадку корисною є інформація, що міститься в соцмережах про клієнта. В даному випадку береться до уваги коло спілкування, підписки, інтереси і захоплення людини.