Портфель споживчих кредитів за підсумками січня-березня збільшився на 8%.

Банки продовжують активно кредитувати населення, а позичальники, в свою чергу, все більше звикають до кредитів. За даними квітні кредитний портфель для населення в банках України перевищує 100 млрд. Гривень. Банки безперервно вдосконалюють свої методики управління ризиками і повернення позикових коштів, вдосконалюють скоринг, розробляють програми кредитування, спираючись на фіз.осіб, а також суб'єкти малого та середнього бізнесу.

Разом зі зростанням портфеля сектора споживчого кредитування зростає і рівень конкуренції серед кредиторів. Незаперечне лідерство поки утримують одні і ті ж «гравці», мають більші портфелі і фінансування, що пропонують більш доступні програми для населення. П'ятіркою лідерів оп підсумками першого кварталу стали Приват Банк, Альфа Банк, IdeaBank, ПУМБ і група ТАСкомбанк.

Найбільшу увагу клієнтів залучають т.зв. &Laquo; безпроцентні кредити, які передбачають пільговий період кредитування, протягом якого клієнт може користуватися позиковими коштами за мінімальною процентною ставкою. Такий варіант кредиту стає вигідним клієнтові при своєчасному поверненні позики. У тому випадку, якщо позичальник затримує виплату кредиту, на ньо го нараховуються значні штрафи і пеня, що перевищують величини штрафів при стандартних кредитах в кілька разів.