Як дізнатися, чи оформлено кредит на людину в Україні?

Досить часто люди стають жертвами шахраїв, коли кредит оформляється на ім'я людини без його відома. Щоб не постраждати від шахраїв важливо стежити за своєю кредитною історією і регулярно її перевіряти.

Також корисно проводити моніторинг даних своєї кредитної історії, якщо оформлялися кредити в банках або МФО.

Поняття кредитної історії

Відповідальність позичальника перед кредитними організаціями називається кредитним рейтингом. При зверненні за кредитом кредитна історія клієнта проходить перевірку з урахуванням його кредитного рейтингу. У свою чергу кредитний рейтинг кожного позичальника починає формуватися з першого звернення за кредитом.

Таким чином, запорукою позитивного кредитного рейтингу є своєчасне виконання кредитних зобов'язань. Якщо у позичальника відсутні борги і прострочення по кредиту, то це значно збільшує ймовірність схвалення нового кредиту в банку або МФО. Відповідно погіршення кредитної історії прямо пов'язане з простроченням виплат і порушенням умов по кредиту. Тим позичальникам, яким властиво подібна поведінка, як правило відмовляють в нових кредитах.

Видалити дані з кредитної історії або їх змінити неможливо, а ось заповнити свій рейтинг новими відомостями з позитивними характеристиками виплат по кредиту доступно кожному позичальнику.

Як перевірити кредитну історію?

Якщо позичальник хоча б раз оформляв кредит, то його кредитна історія зберігається в Бюро кредитних історій (БКІ). Відомості про оформлених кредитах подаються в БКІ кредитором, який видає кредит позичальникові. А позичальник може дізнатися відомості про свою кредитну історію одним із таких способів:

  •  запит в БКІ. Один раз на рік у кожного позичальника є можливість отримати відомості зі своєї КІ на безкоштовній основі. При подальшому обігу протягом року за інформацією в БКІ запит буде платним;
  • через кредитний сервіс в режимі онлайн. Сучасні технології дозволяють завантажити додаток УБКІ на свій телефон і стежити за своєю кредитною історією в режимі онлайн;
  • замовити дані про кредит в банку. Відомості про свій кредитний рейтинг позичальник може замовити в банку, де оформлений кредит. Такий запит зазвичай готується при необхідності рефінансування кредиту.

Що робити, якщо позичальник потрапив у чорний список?

При наявності непогашеного кредиту потрібно докласти максимум зусиль для закриття боргу по кредиту. Адже, впоравшись з таким завданням, позичальник може підвищити свій кредитний рейтинг і збільшити шанси на схвалення нового кредиту.

Найшвидшим способом поліпшення своєї кредитної історії є отримання мікрокредитів та їх своєчасне повернення. Адже МФО лояльні до своїх клієнтів, і дають можливість оформити кредит з поганою кредитною історією. Це дає шанс позичальникові виправити свою репутацію і навчиться правильно планувати свої витрати.

Порівняти пропозиції найрейтинговіших МФО і оформити кредит швидко можна за допомогою онлайн сервісу кредитування. На ньому зібрані найактуальніші пропозиції по кредитах з можливістю швидкого і простого оформлення кредиту на карту.