Чому не платять дитячу допомогу в Україні?

Частим питанням в розмовах молодих мам і на дитячих форумах стає причина затримки виплат дитячої допомоги. Адже для багатьох це питання актуальне, і вкрай важливо розібратися в ньому і знати свої права.

Найпопулярніші причини невиплати дитячих грошей

Найбільш часто повідомлення про зарахування коштів на карту по дитячій допомозі не приходить з наступних причин:

  • Затримки в держбюджеті. Останній випадок такої затримки стався в січні 2020 року, що привів до затримок по виплаті допомоги молодим мамам, інвалідам, виплат соціальних допомог, субсидій. Так, відсутність виплат було пов'язано з відсутністю коштів в Міністерстві соцполітики, які туди надходять з держбюджету і розподіляються відповідно до встановлених норм. Оскільки на початку року гроші ще не надійшли, ця обставина і стала причиною затримки виплат.
  • Наявність неточностей в оформленні. У категорію виплат дитячої допомоги включені цілий ряд державних субвенцій, в тому числі виплата при народженні дитини, декретні, виплати матерям-одиначкам, багатодітним сім'ям. Оформлення виплат для кожної категорії допомоги має ряд своїх особливостей, які необхідно уточнювати перш ніж цікавитися про відсутність їх виплати.

Виплати при народженні дитини в Україні

Українцям при народженні дитини покладена виплата державної фінансової допомоги в розмірі 100 тис.грн. При цьому перша частина разово виплачується в розмірі 25 тис.грн, а решта суми ділитися на частини і виплачується щомісяця в розмірі 2,083 тис.грн. Для своєчасного отримання виплат необхідно протягом перших 12 місяців з моменту народження дитини звернутися до органів соціального захисту із заявою та надати свідоцтво про народження і копію паспорта. На сьогоднішній день таку заяву можна подати дистанційно - через сайт Міністерства соціальної політики.

Зупинка виплат може статися з таких причин:

  1. У разі нецільового використання виплат. Мається на увазі якщо батьки витрачають гроші не на дитину, а пускають їх на інші цілі (розваги, походи в ресторан і ін).
  2. У разі смерті дитини або отримувача допомоги.
  3. У разі позбавлення батьківських прав.

Важливо відзначити, що фінансова допомога поділяється на два типи - при народженні дитини та виплата так званих декретних. Декретні виплачуються як оплата відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, за яку відповідає Фонд соціального страхування. Тому в разі затримок декретних краще звернутися до цього фонду по телефону гарячої лінії 0-800-50-18-92.

Виплата допомоги одиноким батькам в Україні

До категорії одиноких батьків відноситься батько або матір, що виховує дитину з відсутністю позначки про батька або матір в свідоцтві про народження. Якщо такий запис є, а фактично один із батьків не бере участі в вихованні дитини, то допомога самотньому батькові чи матері не призначається. Також важливо знати, що допомога одиноким батькам призначається до досягнення дитиною 18 або 23 років, якщо дитина навчається за денною формою навчання.

Відсутність виплат одиноким батькам може виникнути по одній з наступних причин:

  • в разі вступу в шлюб самотнього батька і усиновленні дитини його обранцем/обраницею;
  • в разі збільшення розміру офіційного доходу самотнього батька. Розмір виплат залежить від суми прожиткового мінімуму, з якої віднімається сума на кожного члена сім'ї відповідно до доходу. Тому зростання зарплати годувальника суттєво впливає на розмір виплати одиноким батькам.

Виплати багатодітним сім'ям в Україні

Згідно з нормами законодавства, зокрема Постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2019 № 250, фінансова допомога від держави виплачується на третю дитину. Щоб оформити таку допомогу потрібно звернутися в найближчий орган соцзахисту, надати свідоцтво про народження дитини та документи, що підтверджують статус багатодітної сім'ї.

Крім цього батьки можуть отримувати компенсацію від держави за послуги няні, яка наймається офіційно.

Де знайти фінансову підтримку під час затримки виплат?

Кожна сім'я пристосовується до графіка виплат допомоги і планує свої витрати щодо дат надходження коштів на карту. У тому випадку, якщо відбуваються затримки виплат, це часто ускладнює життя сімейства, і виникає питання про тимчасову фінансову допомогу. Найбільш просто знайти таку фінансову допомогу на час затримки виплат на онлайн сервісі кредитування. За допомогою даного сервісу можна легко оформити кредит онлайн, і отримати гроші на карту вже через 15 хвилин при мінімальному пакеті документів. Повернути кошти можна також просто в онлайн режимі при черговій виплаті допомоги.