З яких причин можна втратити статус безробітного?

Існує ряд офіційних причин, на підставі яких людина може втратити статус безробітного і лишитися без відповідних виплат.

В Україні повноваженнями надавати статус безробітного так само, як і позбавляти такого статусу, наділена Державна служба зайнятості. При цьому Державною службою зайнятості надано коментарі щодо підстав, на яких людина може втратити статус безробітного і позбутися виплат допомоги по безробіттю.

За даними прес-служби Державної служби зайнятості, дострокова втрата статусу безробітного може наступити по одній з наступних причин:

  • людина, що знаходиться в статусі безробітного, влаштувалася на роботу або вступила на денну форму навчання;
  • людину, що знаходиться в статусі безробітного, відновили на роботу за судовим рішенням, яке набрало законної сили;
  • безробітний самостійно подав письмову заяву про зняття його з реєстрації або про відмову від послуг служби зайнятості;
  • людина, що знаходиться в статусі безробітного, дворазово відмовилася від пропозицій підходящої роботи;
  • безробітний без поважних причин не відвідував службу зайнятості протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування. При цьому поважні причини невідвідування служби зайнятості повинні підтверджуватися документально.

Крім зазначених підстав Державна служба зайнятості має право зняти безробітного з обліку, якщо будуть виявлені недостовірні дані і документи, на підставі яких людина отримала статус безробітного.

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства отримувати допомогу по безробіттю мають право такі категорії громадян:

  • інваліди, які не досягли пенсійного віку і не мають можливості працювати повноцінно;
  • особи працездатного віку, які втратили роботу через звільнення, скорочення, або звільнення з роботи за власним бажанням;
  • особи підліткового віку (до 16 років), які були звільнені з роботи;
  • випускники профільних навчальних закладів (коледжі, технікуми, ВНЗ).

Щоб отримати статус безробітного обов'язковою вимогою є наявність українського громадянства та проживання на підконтрольних територіях.

Важливо відзначити, що під час карантину через коронавирус зареєструватися в службі зайнятості можна в онлайн-режимі. Для отримання допомоги по безробіттю потрібно відправити фото або скан-копії документів через інтернет-сайт держпослуг «Дія» або на адресу електронної пошти Державної служби зайнятості.