Кредит в МФО или банковский кредит: когда что выгоднее?

В сьогоднішніх реаліях життя відношення людей до кредитів в МФО і до кредитних карток кардинально змінилося. Адже якщо в певних випадках правильно використовувати дані послуги, то вони допоможуть не тільки вирішити фінансові труднощі, а й заощадити кошти.

Щоб не втрачати час на пошук альтернативного рішення при фінансових труднощах, кожному буде корисно дізнатися, в яких випадках вигідно оформляти кредит в МФО, а коли краще звернутися за кредитом до банку.

Коли краще звернутися за кредитом до банку?

За кредитом до банку, як і до МФО, можна звернутися як при живому відвідуванні, так і в онлайн режимі. Процедура отримання кредиту відбувається шляхом оформлення заявки на кредит через інтернет з подальшим отриманням кредиту на картку. Перелік вимог до позичальника, які виставляються банком, залежить від політики фінансової установи і від суми кредиту. Так, звернення за кредитом в банк може бути виправдане при таких обставинах:

  • Потрібна велика сума кредиту на тривалий термін.
  • Для вирішення фінансового питання є резерв часу для збору документів для кредиту і виконання вимог банку.
  • Високий кредитний рейтинг, позитивна кредитна історія, впевненість у схваленні кредиту.

Коли вигідніше звернутися за кредитом в МФО?

У ситуаціях, коли зволікання вирішення питання з кредитом обходиться дорожче, ніж швидке вирішення фінансових проблем, альтернативою стає кредит в МФО. На сьогоднішній день в умовах жорсткої конкуренції більшість МФО пропонують знижки на відсотки по кредиту, промокоди, акційні пропозиції, зниження відсотків на перший кредит, що дозволяє позичальникам зробити переплату по кредиту нижче, ніж при банківському кредитуванні. Таким чином, за кредитом в МФО вигідніше звертатися коли:

  • Потрібна невелика сума кредиту на короткий термін. Банки не видають кредити на кілька днів, тому для позичальника немає іншої альтернативи.
  • Термінова необхідність в грошах: вирішити питання з пошуком грошей потрібно протягом доби або кількох годин.
  • Є проблеми з кредитною історією, є незакриті кредити або борги перед банком, в якому непосильні щомісячні платежі.

Кредити в баках і МФО відрізняються між собою, але при цьому обидва варіанти кредитування схожі між собою. Так, при обох варіантах кредитування позичальник офіційно оформляє кредитний договір, і несе відповідальність за виконання зобов'язань за договором в повному обсязі. Тому, незважаючи на те, який варіант вибирає позичальник, перед підписанням договору важливо уважно вивчити умови надання кредиту на дату його оформлення. Можливий варіант використання поточної акційної пропозиції, який дозволить значно заощадити гроші при кредитуванні.