Як позбутися від боргів за кредитом: 7 простих способів

Багато людей в міру життєвих обставин звикають жити в кредит. Не у кожного позичальника виходить вчасно повернути кредит, і тоді виникає питання, як вибратися з боргової ями.

На сьогоднішній день в інтернеті розміщуються безліч оголошень про видалення даних з бази МФО. Але насправді такі пропозиції надходять від шахраїв, головне завдання яких - виманити якомога більше грошей у довірливих людей. Щоб виключити такі незаконні способи вирішення проблем з боргами, важливо дізнатися кілька законних способів вирішення проблем із заборгованістю по кредитах.

Оформлення пролонгації позики

Оформити пролонгацію позики на сьогоднішній день можна в багатьох мікрофінансових організаціях (МФО). Дана послуга дозволить продовжити термін договору позики на більш прийнятний термін. Для оформлення такої послуги багато кредиторів виставляють вимогу погасити тільки нараховані відсотки по позиці, а саму суму позики можна погасити пізніше. Як правило, пролонгація передбачається одним з наступних варіантів:

 • займ продовжується на термін, аналогічний початковому терміну дії договору позики;
 • термін позики продовжується на 30 днів;
 • на певний термін, встановлений умовами договору;
 • на термін, який є зручним для позичальника.

Багато позичальників вважають пролонгацію реальним способом позбавлення від боргової ями. Це пояснюється тим, що при оформленні пролонгації позичальникові надається більше часу для погашення боргів за позикою. Оформити послугу можна як в режимі онлайн, використовуючи особистий кабінет, так і через термінал або касу будь-якого банку.

Оформлення кредитних канікул

Кредитні канікули представляють собою відстрочку платежів по кредитах, яка оформляється на певний термін. Умови такої послуги узгоджуються попередньо між кредитором і позичальником. При оформленні кредитних канікул клієнту надається один з наступних варіантів погашення кредиту:

 • переноситься термін щомісячного платежу з необхідністю сплати відсотків;
 • переноситься термін щомісячного платежу з відсотками;
 • оформляється відстрочення частини платежу;
 • оформляється відстрочення виплати відсотків.

Оформити кредитні канікули можна тільки за умови тимчасової неплатоспроможності. Причиною такого стану може бути втрата роботи, хвороба, форс-мажорні обставини тощо. Для довідки, під час карантину відстрочки були надані за всіма кредитами.

При цьому важливо пам'ятати, що кредитні канікули не скасовують платежі по кредиту, а тільки лише переносять їх термін. І рано чи пізно заборгованість по кредиту необхідно буде погасити. Але при цьому оформлення кредитних канікул це можливість розібратися зі своїми фінансовими труднощами і вирішити проблему з боргами по кредиту.

Оформлення реструктуризації кредитів

Реструктуризація оформляється у вигляді угоди між кредитором і позичальником, при якій змінюються умови виплати кредиту. В результаті реструктуризації може помінятися термін виплати кредиту, змінитися відсоткова ставка, зменшитися сума щомісячного платежу.

У тому випадку, якщо кредитор відмовляє в реструктуризації, можна спробувати оформити рефінансування кредиту в іншого кредитора. Результатом такого рішення буде отримання нової позики, якою буде погашатися борг по старому займу. Рефінансування дозволяє отримати новий кредит з більш низькою ставкою, ніж старий кредит.

Використання непомітних накопичень

Погасити невеликий борг по кредиту можна за допомогою непомітних накопичень.

Одним із способів непомітного накопичення коштів є «Скарбничка» від ПриватБанку. Таку послугу можна оформити в режимі онлайн через Приват24. Послуга Скарбничка міститься в розділі депозитів. Під час налаштування послуги необхідно вказати суму, яка буде автоматично перераховуватися в Скарбничку при надходження коштів на карту. Зняти гроші з скарбнички можна в будь-який момент, але в разі їх накопичення протягом року - через рік банк нарахує відсотки.

Накопичену суму в Скарбничку можна використовувати для вирішення будь-яких фінансових труднощів, в тому числі і для погашення боргів за кредитом.

Скорочення витрат

Для обліку потоків грошових коштів необхідно стежити за власними витратами грошей. Вже після тижня моніторингу можна зрозуміти, від яких витрат можна відмовитися, щоб швидше погасити борг по кредиту. Заощадити сімейний бюджет допоможуть наступні рішення:

 • відмова від шкідливих звичок;
 • приготування домашніх обідів на роботу;
 • закупівлі в магазинах дрібного опту і економна витрату товарів;
 • скорочення витрат на комуналку і транспорт;
 • тимчасова відмова від покупок нового одягу;
 • заміна дозвілля в парку атракціонів походами на природу;
 • скорочення витрат на розваги (кіно, кафе, ресторани та ін.);
 • відмова від азартних ігор.

Оформлення банкрутства

Вирішити проблему з боргами і відновити фінансову репутацію можна за допомогою банкрутства фізичної особи. Закон, що регулює таку процедуру вступив в силу з 2019 року.

Ініціатором процедури банкрутства може бути сам боржник за таких умов:

 • заборгованість перевищує 30 мінімальних заробітних плат;
 • за два місяці не було погашено більше половини місячних платежів;
 • суд виніс постанову про відсутність у боржника майна для стягнення;
 • позичальник втратив роботу або тяжко захворів.

Якщо позичальник звернеться до суду за визнанням його банкрутом, то заборгованість перестане збільшуватися. Штрафні санкції перестануть нараховуватися. При з'ясуванні обставин і розгляді справи позичальник буде контактувати тільки з судом, а не з кредитором або колекторами. Після завершення процедури борги будуть списані, навіть якщо у позичальника буде відсутнє майно для їх погашення. В процесі судових розглядів позичальник повинен буде сплатити судовий збір та три винагороди арбітражному керуючому.

Продаж майна

Якщо перераховані вище способи випробувані, а борг по кредиту залишився, то позбутися від нього можна за допомогою продажу частини власного майна. Таким майном може бути авто, дача, квартира, гараж та ін. Продати майно самостійно набагато вигідніше, ніж віддати його кредитору в рахунок погашення боргу.