Видалення кредитів з бази МФО: правда чи міф?

Українці все частіше звертаються за швидкими кредитами до МФО. Разом з тим не у всіх вдається їх успішно повернути, і коли в інтернеті трапляються оголошення про послуги видалення кредиту з бази МФО виникає питання - це шахрайство або реальна процедура.

Де розміщують пропозиції про видалення кредитів з бази МФО?

Найпоширенішими джерелами таких оголошень є:

 • OLX;
 • Telegram;
 • Facebook;
 • Instagram;
 • тематичні форуми для боржників;
 • спеціальні сайти.

За допомогою цієї послуги обіцяють позбутися від боргів за кредитом за максимально короткий час. За певну плату людям пропонують позбутися від боргів в МФО, і однозначно така послуга є незаконною.

Для співпраці шахраї пропонують відправити на карту половину вартості послуги, а остаточно розрахуватися вже після отримання результату. Також для виконання задуманого плану від клієнта просять надати ІПН і номер телефону.

Вартість такої послуги залежить від суми боргу по кредиту і може становити від декількох сотень до декількох тисяч гривень. При цьому ніякі гарантії про успішне проведення операції не даються. Щоб залучити клієнтів надаються відгуки від клієнтів, які залишилися задоволені послугою і швидко позбулися боргів.

Для правдоподібності клієнтам можуть повідомити що роботи проводяться колишніми співробітниками кредитуючих компаній в загальній базі МФО, до якої у них залишився доступ.

Міф чи реальність?

Чи справді можна видалити кредит з бази МФО або це чергова шахрайська схема для виманювання грошей у довірливих людей? Адже в стресовій ситуації людина може видати помилкове за дійсне, особливо коли шахраї надають переконливі докази реальності даного способу позбавлення від боргів.

Насправді перевірити реальність оголошень про такі послуги не складно, для цього існує ряд аргументів:

 • МФО не формують єдину базу боржників. Кожна компанія веде свою базу, яка забезпечується надійним захистом.
 • Якщо подивитися відео відгуки клієнтів, то можна виявити, що люди говорять завчені фрази або взагалі читають з написаного за кадром.
 • Реквізити банківських карт, на які потрібно перевести оплату за послугу, починаються з номерів 489049. Такі реквізити карт говорять про те, що вони випускаються російським банком ЗАТ «Ківі Банк». Особливість таких карт - прив'язка карти до безіменного Ківі Гаманця. За допомогою такого Гаманця можна отримати гроші на карту без проходження ідентифікації.
 • Наявність паспорта співробітника, який обіцяє надати Вам послугу, ще не доводить справжність документа. Адже зловмисники можуть піти на будь-які хитрощі, щоб залучити клієнта і виманити гроші.
 • Спеціальні сайти з таких послуг зроблені, як правило, «на швидку руку», без якісного оформлення та наповненості. Це не повинно бути сприйнято як гарантія надання якісної послуги.

Що робити жертвам шахраїв?

У тому випадку, якщо клієнт вже перевів гроші шахраям, то шанси їх повернення близькі до нульових. На думку адвокатів, при таких умовах для залучення шахраїв до повної відповідальності і стягнення грошей з заподіяної шкоди знадобиться велика сума грошей.

Не менш складним завданням є вплинути на припинення роботи шахраїв. Адже якщо заблокувати шахрайський сайт або чат, вони тут же можуть створити новий. А для блокування нових сайтів / чатів вже знадобляться підстави, зокрема рішення суду.

На думку фахівців, при боргах по кредиту необхідно прислухатися до наступних рекомендацій:

 1. ні за яких умов не зв'язуватися з подібними шахраями, незважаючи на їх привабливі пропозиції і обіцянки;
 2. в разі переведення коштів на карту шахраїв потрібно написати заяву в поліцію і замінити свою банківську карту;
 3. кожен позичальник повинен розуміти, що видалити займ МФО третім особам неможливо.

Де зберігаються дані про боржників?

Від своєчасності виплати кредитів залежить репутація клієнта і можливість схвалення нового кредиту в подальшому. Банки і МФО передають інформацію про всі виплати, прострочення і борги в Українське бюро кредитних історій (УБКІ). Тому в процесі прийняття рішення по кредиту ключовим джерелом інформації є УБКІ. Кожен позичальник може перевірити свою кредитну історію в УБКІ, а раз на рік така послуга є безкоштовною.