Як видають кредити пенсіонерам в Україні?

Люди пенсійного віку в Україні часто відчувають нестачу грошей, особливо коли потрібна велика сума і пенсіонер самотній. У такій ситуації виникає питання, чи видають кредити пенсіонерам в Україні і на яких умовах.

У більшості випадків пенсіонери звертаються за кредитом з метою оплати дорогого лікування або проведення хірургічної операції, необхідність негайного вирішення комунальних проблем (терміновий ремонт, заміна поламаної техніки та ін.). Також кредити беруться на оплати комунальних платежів, особливо це актуально при накопиченні заборгованості по комуналці.

Які кредити видаються пенсіонерам?

Пенсіонери в Україні можуть отримати кредит у віці до 75 років. Але банки обмежують вік позичальників до більш вузьких рамок, тому для гарантованого схвалення кредиту людині похилого віку краще звертатися в мікрофінансову організацію (МФО). Такі організації надають невеликі суми кредитів на короткий термін.

У тому випадку, якщо вік людини до 60 років, то ймовірність схвалення кредиту досить висока, і їй не варто переживати про відмову в кредитуванні через вік.

Якщо позичальник відповідає всім вимогам, то він сам може вибрати, що йому підходить - швидкий кредит в МФО або споживчий кредит в банку. Адже вибір залежить від цілей, на які береться кредит, а також від умов кредитування. При цьому важливо пам'ятати, що деякі кредитуючі організації обмежують суму кредиту для пенсіонерів до суми 5 мінімальних ставок пенсії.

Кредити для пенсіонерів в банку, як правило, видаються на термін, що не перевищує 1 року. За умовами кредитного договору платежі повинні вноситися щомісяця, а загальна сума кредиту розділена на рівні частини. При цьому позичальник має право достроково погасити кредит з перерахунком відсотків по кредиту.

Незважаючи на те, що на ринку кредитування представлено безліч пропозицій, до вибору кредитора потрібно ставитися з особливою уважністю. Так, вибирати потрібно перевірену компанію, ознайомитися з відгуками реальних клієнтів, уважно вивчити умови кредитного договору, звертаючи увагу на термін кредиту, додаткові платежі і штрафи.

Чи можна отримати банківський кредит за пенсійним посвідченням?

Банкам характерні високі вимоги, які вони висувають своїм потенційним клієнтам. Це стосується і пенсіонерів, які не зможуть взяти кредит в банку тільки за пенсійним посвідченням. Крім цього банки вимагають від позичальника надання таких документів та інформації:

  • паспорт громадянина України, із зазначенням місця реєстрації (прописки). При відсутності паспорта банк не зможе перевірити кредитну історію клієнта, а без таких відомостей банк не видає кредит;
  • ІПН;
  • пенсійне посвідчення.

Крім цього банк може зажадати додаткові гарантії, і затребувати забезпечення по кредиту. Як гарантію повернення кредиту банк може вимагатиоформити заставу або договір поруки. Також при оформленні кредиту банк може затребувати надання довідки про доходи і оформлений поліс страхування життя.

Для підвищення ймовірності схвалення кредиту в банку, пенсіонеру краще вибирати банк, в якому оформлена картка, на яку надходять пенсійні нарахування. Також для підвищення шансів на схвалення кредиту краще заручитися підтримкою поручителя. У разі необхідності довгострокової позики для підвищення гарантій схвалення кредиту краще оформити страхування життя.

Чи видають МФО кредити пенсіонерам за пенсійним посвідченням?

МФО в порівнянні з банками більш лояльні у своїх вимогах до пенсіонерів. Як правило МФО керуються індивідуальним підходом до кожного клієнта, і щоб отримати кредит пенсіонеру необхідно надати лише кілька документів - пенсійне посвідчення, паспорт і ІПН.

Головними перевагами кредиту для пенсіонера в МФО є:

  • широкі вікові рамки до 75 років;
  • мінімальна кількість документів для оформлення кредиту;
  • інформаційна підтримка в будь-який час доби. Гаряча лінія і онлайн сервіси МФО працюють цілодобово;
  • максимально вигідні умови кредитування. Перший кредит під 0,01% видається в більшості МФО, а наступний кредит видається з великими знижками. При необхідності термін виплати кредиту може бути переглянутий.

МФО є кредитними компаніями нового покоління, які надають прозорі і доступні умови по кредитах. Процедура оформлення кредиту проходить просто, без великих витрат часу і очікування в чергах, що не менш важливо для людей похилого віку.