Наскільки важлива порука для отримання кредиту?

В системі кредитування поширеною практикою є оформлення кредиту з порукою. При цьому помилковим є переконання, що порука по кредиту є простою формальністю.

Які переваги поруки для позичальника?

Заручившись підтримкою третьої особи, позичальник отримує можливість:

  • отримати більшу суму кредиту, ніж він може собі дозволити виходячи з рівня доходів, соціального статусу та інших параметрів, які враховуються при оцінці платоспроможності в банку;
  • на випадок виникнення проблем з виплатою кредиту розділити боргове навантаження з поручителем.

Якщо у позичальника виникає питання про збільшення ймовірності схвалення кредиту, то можна без коливань залучати поручителя. Недоліком такого варіанту забезпечення кредиту є ризик зіпсувати відносини з людиною, що гарантує Вашу платоспроможність, в разі порушення порядку виплат і переглядом кредитором порядку співпраці. За умови прострочення кредиту кредитор має право передати борг до сторонньої компанії, і в такому випадку дзвінки та повідомлення будуть приходити не тільки позичальнику, але й поручителю.

У чому вигода для поручителя?

Плюсів для поручителя небагато, але вони існують. Адже в тому випадку, якщо позичальник, по кредиту якого Ви виступали поручителем, зміг вчасно і без порушень виконати боргові зобов'язання по кредиту, то це допоможе отримати в майбутньому схвалення в банківському кредитуванні. Порука також відбивається в кредитній історії, і в разі успішного кредитування, позитивно вплине на вашу репутацію. Але при цьому не варто забувати і про недоліки поруки, які є істотними.

Чим небезпечна порука при кредиті?

Перш ніж стати поручителем по банківському кредиту для близької людини потрібно обов'язково дізнатися, чи впливає порука на отримання кредиту, щоб уникнути серйозних ускладнень. З огляду на те, що поручитель відповідає за повернення позикових коштів і сум нарахованих відсотків, в баченні банку він хоч і побічно, але також відіграє роль позичальника. І в тому випадку, якщо під час дії поруки, самому поручителю знадобиться оформити кредит, то він з великою ймовірністю може отримати відмову. Така позиція банків пов'язана з тим, що вони не готові до додаткових ризиків і схваленню кредитів боржникам за наявності ймовірності прострочень і неповернень.

Щоб отримати схвалення в кредиті під час дії поруки, гаранту знадобиться довести свою платоспроможність. Таким доказом можуть стати довідка про доходи, правовстановлюючі документи на майно, виписки з банківських рахунків та інші документи, що підтверджують фінансове благополуччя. Позбутися від турбот і полегшити собі завдання отримання кредиту можна, вибираючи кредит в МФО.

Чи впливає порука на отримання кредиту в МФО?

Онлайн сервіс кредитування, який спеціалізується на видачі швидких кредитів, дає можливість своїм клієнтам отримати кредит без довідок і поручителів на таких умовах:

  • сума першого кредиту від 100грн до 15 тис.грн. під 0,01%;
  • видача кредиту за 15-20 хвилин при простій реєстрації за паспортом та ІПН;
  • нарахування кредиту на банківську карту без стомлюючого відвідування відділення і черг.

Онлайн сервіс кредитування забезпечує для своїх клієнтів комфортні умови кредитування, інформаційну відкритість, технологічність і надійність. Звернутися за допомогою до онлайн сервісу кредитування кожен клієнт може коли завгодно завдяки цілодобовій роботі сервісу.