Які наслідки несплати мікрокредиту в Україні?

На сьогоднішній день завдяки розвиненості ринку кредитування кожна людина, що потребує кредит, крім банківських послуг кредитування має можливість вибрати інші альтернативні варіанти отримання фінансової допомоги.

Так, замість довгострокових кредитів в банках сьогодні пропонуються кредити на невеликий термін і в невеликих сумах від мікрофінансових організацій (МФО). Такі кредити можна отримати на простих умовах в режимі онлайн. Але при цьому договірні відносини між кредитором і позичальником також фіксуються підписанням кредитного договору в режимі онлайн, згідно умов якого позичальник зобов'язується повернути позикові кошти у встановлений термін. З чого випливає, що в разі несплати кредиту позичальник відповідальний за невиконання платіжних зобов'язань, що йому може загрожувати як сплатою штрафів, так і спілкуванням з колекторами і судовими розглядами.

Як вчинити в разі проблем з виплатою кредиту?

Часто позичальники, оформляючи мікрокредит, не замислюються над питанням про те, як їм бути в разі проблем з виплатою кредиту. Пояснюється це тим, що багато людей сподіваються на відновлення свого фінансового становища після отримання кредиту онлайн і що у них не буде проблем з грошима. Але, на жаль, не завжди все відбувається так, як хотілося б. Адже ніхто не застрахований від раптового звільнення, падіння прибутковості бізнесу, важкого захворювання та ін., і в процесі вирішення складних життєвих проблем людина просто забуває про виплату кредиту, і до терміну його повернення у неї не вистачає грошей для погашення заборгованості.

У ситуації, коли позичальник не має можливості частково або повністю погасити кредит, завданням кожного МФО стає піти назустріч своєму клієнтові у вирішенні даної проблеми. У більшості випадків таке проблемне питання пропонується вирішити в МФО одним із таких способів:

  • через пролонгацію кредиту: оформити продовження кредитного договору можна через сайт МФО, і здійснити це бажано до утворення значного прострочення по кредиту. Завдяки пролонгації кредиту позичальник отримує можливість відновити своє фінансове становище для повернення боргу по кредиту без нарахування штрафів;
  • через рефінансування: для вирішення проблеми з поверненням кредиту багато МФО пропонують взяти новий кредит, метою якого стане закриття боргу за попереднім кредитом. Але для перестраховки від клієнта можуть вимагати надання застави по кредиту або поручителя;
  • через судові розгляди: якщо позичальник не йде на контакт з МФО в питанні погашення боргу по кредиту, то МФО може звернутись до суду. В даному випадку в процесі розгляду справи в суді позичальник може через суд вимагати знизити відсоток по кредиту, списати штрафні нарахування або продовжити термін повернення заборгованості по кредиту.

Як МФО працюють з боржниками?

У разі утворення боргу по кредиту, більшість позичальників замислюються над тим, які наслідки несплати боргу по мікропозиці в Україні. У більшості випадків при утворенні боргу по мікропозиці МФО вдаються до наступних заходів щодо боржників:

  1. Розсилка смс-повідомлень. До закінчення терміну кредитного договору позичальникові на номер телефону, вказаний при оформленні кредиту, від МФО відправлятиметься смс-повідомлення з інформацією про борг по кредиту та необхідністю його погашення. У разі відсутності виплат по кредиту, такі смс-повідомлення будуть надсилатися позичальникові досить часто.
  2. Дзвінки по телефону. У тому випадку, якщо позичальник не буде реагувати на звернення МФО, представники кредитора можуть зв'язатися по телефону з родичами, друзями, керівництвом за місцем роботи і т.п.
  3. Відправка листів поштою.
  4. Залучення колекторів. Колектори можуть застосовувати моральний тиск на боржників. Але в разі застосування з боку колекторів сили, то позичальник має право звернутися до правоохоронних органів.
  5. Подача позову до суду. До такої міри рідко вдаються МФО, оскільки суд не завжди залишається на боці кредитуючої компанії.

З метою виключення можливих проблем з кредитуючою компанією необхідно своєчасно виплачувати борг по кредиту, а в разі проблем з виплатою боргу не відкладати проблему на потім, а звернутися за допомогою до МФО і знайти альтернативне рішення проблеми.