Як обміняти валюту в режимі онлайн?

З розвитком сучасних технологій люди отримали можливість обмінювати валюту без живого відвідування відділення банку або обмінників, коли для цього необхідний тільки доступ до інтернету.

На сьогоднішній день багато фінансових послуг надаються в онлайн режимі. Більшість банків мають свої онлайн-банкінги, за допомогою яких клієнти можуть скористатися послугою оформлення в онлайн режимі кредиту, переведення грошових коштів, відкриття депозиту з проходженням віддаленої ідентифікації.

Послуга обміну валют в режимі онлайн стала доступна з лютого минулого року в зв'язку з валютною лібералізацією Нацбанку. На першому етапі НБУ відкрив доступ до валютних операцій в режимі онлайн на суму до 150 тис.грн в день. Але вже до осені 2019 року регулятором було скасовано обмеження на покупку валюти для фізичних осіб.

У зв'язку з цим сьогодні з'явилася можливість не відвідувати банк або небанківську організацію для обміну валют, а здійснити дану операцію залишаючись вдома. Для цього знадобиться:

  • наявність доступу до інтернету або мобільного банкінгу;
  • наявність двох карток - гривневої і валютної;
  • наявність грошей на рахунку.

Багато банків надають доступ до створення віртуальної валютної картки через мобільний додаток. Так, за словами засновника monobank О.Гороховского, віртуальна валютна картка є повноцінною карткою. Єдиною відмінністю від звичного пластикового варіанта картки є те, що по даній картці встановлюється ряд лімітів: залишок на карті до 40 тис.грн, місячний оборот до 40 тис.грн, річний оборот до 400 тис.грн.

Обмін валют в режимі онлайн аналогічний переказу коштів за картками в різних валютах. Відбувається списання коштів з однієї картки та зарахування на іншу, але вже в валюті. При цьому банком виконується конвертація суми в потрібну валюту за поточним курсом банку.

Щоб обміняти валюту в режимі онлайн потрібно виконати ряд наступних дій:

  1. Вибрати банк, в якому вже відкрито рахунок, або відкрити рахунок дистанційно за допомогою системи віддаленої ідентифікації BankID.
  2. Встановити на своєму пристрої мобільний додаток банку і пройти реєстрацію (або скористатися інтернет-банкінгом).
  3. Відкрити гривневу і валютну картку через сервіс онлайн-банкінгу / мобільного додатка.
  4. Виконати переказ необхідної суми з однієї картки на іншу.
  5. Перевірити інформацію про заплановану операцію і підтвердити операцію.

Зарахування коштів у відповідній валюті відбувається миттєво, після чого клієнт може розраховуватися карткою при здійсненні покупок, перерахування коштів на депозитний рахунок, оплати послуг тощо. При цьому важливо пам'ятати, що за зняття готівки в іноземній валюті банки як правило знімають комісію, розмір якої визначається загальними тарифами платіжної картки або поточного рахунку