Як правильно обирати МФО?

У кожної людини може виникнути потреба в покупці побутової техніки, в участі в вигідній пропозиції, в придбанні приємного подарунку, в оновленні ремонту в квартирі або в купівлі путівки на відпочинок. Але при цьому часто для задоволення такої потреби не вистачає грошей, і тоді багато людей звертаються за фінансовою допомогою.

Для вирішення проблеми частина людей звертається за допомогою до родичів, інші - звертаються за банківським кредитом, а третя категорія людей - шукають фінансової допомоги в МФО. Кожен з варіантів має свої плюси і мінуси.

Головною перевагою першого варіанту є те, що він безкоштовний. Адже друзі або родичі не стануть давати гроші в борг під відсоток. Але при цьому у них може не виявитися потрібної суми грошей в обмежений термін.

Банк завжди має можливість надати фінансову допомогу, але не кожен клієнт банку її отримує. Потенційному позичальникові доведеться пояснити на які цілі йому потрібні гроші, який його офіційний заробіток і достатній він для покриття кредиту. Навіть при виконанні всіх вимог банку в кредиті можуть відмовити, не пояснюючи при цьому причин такого рішення.

Третім варіантом стає кредит в МФО. Такі кредити не відрізняються дешевизною, але при цьому видаються просто і швидко. Але при цьому і в МФО кредит можна отримати безкоштовно завдяки пропозиції кредиту під 0,01% для нових клієнтів. Вибираючи вигідну пропозицію по кредиту важливо вибирати МФО з розумом, звертаючи увагу на ряд моментів. Дане застереження дозволить в подальшому виключити зайві витрати і незручності. Нижче будуть розглянуті 5 рекомендацій по вибору МФО, які буде корисно врахувати при вибору кредитора.

Надійність компанії на першому місці

Завдяки розвиненості ринку мікрокредитування сьогодні швидкі кредити готові надати багато МФО. З них частина кредиторів є надійними компаніями, які вже порівняно давно працюють в даній галузі, надають відкриті і прозорі умови по кредитах. Але крім таких кредиторів на ринку зустрічаються і шахраї, які можуть скористатися даними позичальників в своїх корисливих цілях. Щоб не помилитися з МФО, і не потрапити на шахраїв, потрібно навести довідки про компанії, дізнатися як довго вона працює, ознайомитися з відгуками реальних клієнтів.

Вибирайте МФО з мережею відділень

Головною перевагою МФО є те, що кредити видаються швидко і без зайвих турбот. Найбільш просто оформити кредит на онлайн сервісі кредитування. Для цього потрібно зареєструватися в сервісі, вибрати компанію і заповнити заявку на кредит, вказавши реквізити своїх документів і реквізити банківської картки, на яку в результаті оформлення кредиту надійдуть позикові кошти.

Однак у кожного позичальника може з'явитися привід відвідати відділення МФО для оформлення кредиту готівкою, для погашення боргу готівкою, або для вирішення питання по оформленму кредиту. Зручніше, коли МФО має мережу відділень по місту, що говорить про клієнтоорієнтованість компанії.

Детальне вивчення штрафних санкцій

Навіть дисципліновані позичальники можуть помилятися і допускати прострочення по кредиту. Адже прострочення може статися через здійснення платежу напередодні закінчення терміну оплати та затримки фінансових операцій на протязі декількох днів через технічні причини (вихідні, свята та ін).

Без всяких сумнівів оплата штрафу за прострочення кредиту передбачена у кожної МФО. Але краще вибирати ті МФО, які відносяться лояльніше до своїх клієнтів. Для того, щоб не переплачувати за кредит важливо уважно прочитати текст кредитного договору і звернути увагу на розмір штрафів і випадки їх нарахування. Важливо звертати увагу не тільки на основний текст договору, але і на посилання і примітки до договорів, написані дрібним шрифтом - в них можуть міститися важливі відомості.

Дізнатися про приховані платежі і комісії

Деякі МФО, як і банківські установи, передбачають кредитами приховані платежі і комісії. Так для позичальника стає вкрай неприємним сюрпризом те, що запланована по рекламної пропозиції сума кредиту виявляється значно менше фактичної суми, необхідної для виплати. В результаті прояснення ситуації стає відомо, що кредитним договором передбачено нарахування разової комісії при оформленні кредиту, щомісячної комісії за його обслуговування тощо.

Щоб не стати заручником такої ситуації зверніться до консультанта компанії за інформацією про ефективну ставку за кредитом, в яку включені всі платежі і комісії. А для гарантованого виключення неприємних сюрпризів потрібно вибирати перевірені МФО, що працюють чесно і прозоро без прихованих комісій.

Дізнатися про умови надання першого кредиту

Багато МФО голосно озвучують пропозицію безкоштовного першого кредиту. При цьому такий кредит має свої нюанси. Так, якщо по кредиту буде прострочення, то ставка в 0,01% може перетворитися в ставку 1-5% за кожен день користування кредитом. Такі умови прописуються в тексті кредитного договору, на який багато позичальників не звертають уваги. Як наслідок, взяті 3 тис.грн під 0% при простроченні навіть на один день можуть перетворитися в 4 тис.грн. Також несподівані комісії можуть чекати позичальника, якщо він захоче достроково погасити кредит щоб заощадити на відсотках.

Щоб не стати заручником такої ситуації необхідно уважно прочитати кредитний договір перед його підписанням незважаючи на вид його оформлення (онлайн або в паперовому вигляді). Час на ознайомлення з умовами договору необмежено, тому важливо не поспішаючи зважити всі «за» і «проти». Найкраще вибирати МФО, які надають договір на простих і зрозумілих умовах, і без «підводних каменів».