Як провести травневі свята в умовах карантинних обмежень?

Уже більше місяця українці живуть в умовах карантину, мають досвід святкування свята Великодня вдома на самоізоляції. На носі травневі свята з рядом обмежень для українців, і в такій ситуації багато хто задається питанням як весело провести травневі свята, дотримуючись карантинних заходів.

Традиційний шашлик на природі скасовується

Згідно з вимогами, які вводяться урядом, в умовах карантину українцям забороняється відвідувати громадські місця без масок, пересуватися групами більше двох осіб, а також відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони.

Зазначені обмеження позбавляють людей провести травневі свята в традиційній обстановці - компанією, на природі і з шашликами. Але при цьому І.Ясько (керуючий партнер ЮК Winner) стверджує, що зазначені заборони мають ряд нюансів. Так, за його словами законодавством не визначено поняття прибережної і лісопаркової зони. Ліс не є лісопарковій зоною, і в буквальному розумінні знаходження в лісі не є порушенням закону. Також законом не визначено поняття «відвідування», адже парк або сквер можуть знаходитись по шляху проходження в аптеку або магазин, заборона на відвідування яких в умовах карантину не накладалася. Це не дає підстави знаходитися довго в зазначених місцях, але ось швидко пройти повз парк або сквер можна, при цьому подихати свіжим повітрям.

Якщо говорити про розведення багаття на природі для приготування шашлику, то це загрожує адміністративною або кримінальною відповідальністю, оскільки може привести до пошкодження лісу або пожежі.

Варто зазначити, що за словами О.Горецкого (керуючий партнер ЮФ «Горецький і партнери»), в зв'язку з проблемною ситуацією в країні, пов'язаної з великою кількістю пожеж в кількох областях, починаючи з 17 квітня штрафи за порушення вимог пожежної безпеки в лісах різко збільшені . Також штрафувати тепер будуть за самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Чим же зайнятися на травневих вихідних?

Недивлячи на ряд обмежень, існують варіанти як провести свято в наближено традиційній обстановці і отримати від цього задоволення:

  1.  Шашлик не виходячи з дому. Побалувати себе шашликом в сімейному колі можна і на території приватного будинку. У людей, які не мають змоги приготувати його самостійно, сьогодні є можливість замовити готовий шашлик в ресторані, який не поступиться якістю шашлику на природі. На сьогоднішній день існує велика різноманітність ресторанів, які надають такий асортимент святкового застілля.
  2. SPA на дому. Дні на довгих вихідних буде корисно присвятити собі. Пілінг, масаж, обгортання для тіла, сольові ванни - все це не тільки благотворно позначиться на здоров'ї, але і дозволить розслабитися і відволіктися від щоденної мітушні і від моральної втоми.
  3. Медійна дієта і йога. Сучасні гаджети стали невід'ємною складовою життя більшості людей. Але іноді варто відмовитися від них: вимкнути телефон, інтернет і влаштувати собі медійну дієту. Таке «голодування» допоможе прислухатися до себе, провести більше часу з рідними, побудувати плани на майбутнє. Альтернативним способом розслаблення можуть стати заняття йогою. Можна займатися самостійно або за онлайн курсос з тренером.
  4. Генеральне прибирання. якщо дні в карантині не були витрачені на генеральне прибирання, то травневі вихідні можуть стати часом для її проведення. Щоб прибирання принесло задоволення важливо думати про щось приємне. Увімкніть собі улюблену музику, і крім планового миття вікон та меблів займіться переглядом спецій на кухні, упорядкуванням книг в бібліотеці або наведенням ладу в гардеробі.

Проведення вихідних за вказаним сценарієм дозволить навести чистоту не тільки вдома, але й у власних думках, планах і оновитися зовні.