Що врятує малий бізнес під час карантину?

Кризу, що виникла в Україні в зв'язку з карантином, особливо гостро відчули на собі представники малого і середнього бізнесу. З метою підтримки малого та середнього бізнесу уряд затвердив новий законопроект.

Законом про підтримку, допомогу малому бізнесу, який був прийнятий Верховною Радою в кінці березня, передбачено наступне:

  • під час карантину для підприємців відмінили єдиний соціальний внесок (ЄСВ) і штрафні санкції за його несвоєчасну виплату, податок на землю і комерційну нерухомість;
  • обов'язкове введення реєстратора розрахункових операцій (РРО) продовжено на 3 місяці для всіх підприємців, які працюють за спрощеною системою.

Крім цього в планах уряду для підтримки бізнесу ввести тимчасовий мораторій на нові фактичні податкові перевірки і заборонити продовження старих перевірок. Але щоб пережити карантин підприємці повинні дотримуватися деяких правил і стежити за новинами.

Що робити підприємцям в умовах кризи, що насувається?

Щоб нововведення в законодавстві позитивно позначилися на бізнесі підприємцям важливо заздалегідь підготуватися до різних варіантів розвитку подій, для чого:

  1. Забезпечити запас готівки і безготівкових коштів.
  2. Спланувати порядок дій на випадок екстреної ситуації. Для цього потрібно зменшити витрати і знайти способи відшукання грошей при їх нестачі.
  3. Відшукати нових постачальників в зв'язку з можливим падінням продажів розривом в ланцюгах імпортно-експортних поставок.
  4. Переглянути асортимент товарів. Такий захід актуальний для продовольчих і промислових магазинів. У нинішніх умовах попит населення виріс на продукти довгого зберігання і дезінфікуючі засоби.
  5. Задуматися про фондування, оскільки в зв'язку з кризою може помітно погіршатись стан з фінансуванням і кредитуванням.
  6. Відкласти капітальні вкладення на розвиток бізнесу в майбутньому. Це дозволить забезпечити бізнесу активну діяльність після закінчення карантину. Такі заходи допоможуть значно збільшити шанси втриматися на плаву і досягти успіху.
  7. Скласти план дій компанії на довгостроковий період. Такий захід пов'язаний з невідомої тривалістю карантину.

Незважаючи на те, що держава намагається підтримати малий і середній бізнес, підприємцям самим важливо дотримуватися вищевикладених порад, щоб пережити кризу, що насувається і домогтися успіху незалежно від умов економічного становища в країні.