Як підібрати кредит з урахуванням боргового навантаження?

Оформляючи кредит багато людей розуміють, що для отримання позитивного ефекту від кредитування, незалежно від того короткострокове воно або довгострокове, вони будуть змушені економити.

Запорукою економічного благополуччя сім'ї для багатьох людей є дисципліна і хороший менеджмент. Так, якщо правильно підібрати кредит і спланувати його виплату, включаючи комісії за використання позикових коштів, то він не буде доставляти дискомфорту.

Тому за порадами фінансового порталу Minfin.com.ua перед оформленням кредиту на карту або кредиту готівкою важливо оцінити ризики від виплати кредиту і ймовірне боргове навантаження.

Як підібрати кредит?

На сьогоднішній день кредит в Україні надають банки, мікрофінансові організації (МФО), кредитні спілки та P2P-платформи. Кожен із зазначених кредитних продуктів має свої переваги і недоліки.

Найбільш безпечним кредитом є банківський кредит. Це пов'язано з тим, що банківський сектор є найбільш регульованим в країні в порівнянні з іншими кредиторами. Також крім кредиту в банку можна оформити розстрочку на покупку будь-якого товару для дому, мобільного телефону або комп'ютерної техніки. Також популярністю серед українців користуються кредитні карти, якими можна користуватися постійно для задоволення своїх повсякденних потреб.

Для багатьох українців вигідним рішенням стає кредит в банку на автомобіль, бізнес або іпотечний кредит, оскільки з урахуванням високої конкуренції на ринку кредитування можо підібрати кредит під невеликий відсоток.

Незважаючи на переваги банківського кредитування, банки дуже ретельно перевіряють своїх позичальників на платоспроможність. Так, якщо клієнт звернувся за кредитом і має погану кредитну історію, у нього немає офіційного працевлаштування або щомісячні доходи недостатньо високі для виплати кредиту, то найімовірніше він отримає відмову в кредиті. Ще однією особливістю банку є тривалий термін кредиту - в середньому кредит оформляється на термін від 12 місяців.

Якщо говорити про кредити в МФО, то такі кредити отримати набагато простіше, ніж кредити в банку. МФО лояльні до своїх клієнтів, і отримати кредит може студент, пенсіонер і той позичальник, який не може надати довідку про доходи.

МФО видають кредити на невеликий термін, але відсотки за кредити на відміну від банків нараховуються не щомісяця, а за кожен день користування позиковими коштами. Тому, якщо потрібен кредит на тривалий термін (понад місяць), то кредит в МФО буде невигідний.

Менш популярними кредитними продуктами в Україні є кредитні спілки та Р2Р-платформи. Таких пропозицій надається в Україні небагато, а процентні ставки по ним коливаються між банківськими умовами за кредитами і кредитами в МФО.

Що таке боргове навантаження?

Під борговим навантаженням розуміють процентне співвідношення суми щомісячної виплати до суми отриманого кредиту.

Якщо визначити оптимальну боргове навантаження, то це дозволить своєчасно виплатити борг по кредиту без збитку для сімейного бюджету і забезпечити собі позитивну кредитну історію.

Оптимальний рівень кредитного навантаження визначається індивідуально. Але фінансові експерти рекомендують, щоб він не перевищував 40% від щомісячного доходу сім'ї.

Таким чином, якщо визначити оптимальний рівень боргового навантаження позичальник зможе вибрати вигідний кредит і бути впевненим у своїй можливості його своєчасного повернення.