Електронний гаманець або банківська карта: що краще?

У нинішніх умовах існування люди все частіше користуються безготівковими розрахунками за допомогою банківських карток або електронних гаманців. Щоб зрозуміти, який варіант зберігання більше підходить, потрібно розібрати недоліки і переваги кожного з них.

Які переваги та недоліки електронного гаманця?

Електронний гаманець (e-Wallet) являє собою спеціальний онлайн-сервіс, за допомогою якого можна зберігати грошові кошти в електронному вигляді на спеціальному рахунку.

Електронними гаманцями користуються з метою швидкого здійснення розрахунків в інтернеті. Даний варіант розрахунків схожий на розрахунки через банківський рахунок, але має деякі особливості. Електронний гаманець є хорошим платіжним інструментом, і тому його використовують багато людей.

Послугу розрахунків за допомогою електронних гаманців надають такі сервіси як QIWI, PayPal, WebMoney, Visa Cash, криптовалюта.

Кожен сервіс має свої особливості, але всіх їх об'єднують наступні переваги:

 • спрощується процес здійснення платежів в режимі онлайн;
 • не нараховується комісія за здійснення платежів;
 • електронний гаманець є безстроковим;
 • легко поповнювати.

Користуватися розрахунками через електронний гаманець можна з будь-якої точки світу. Для цього потрібен лише доступ до інтернету. Електронний гаманець оформляється на необмежений термін, у зв'язку з цим його власник звільняється від необхідності його періодичного переоформлення або закриття. Безпека грошей, які зберігаються на електронному гаманці, забезпечується спеціальними механізмами, які забезпечують захист від зломів.

Крім переваг електронні гаманці мають і ряд наступних нюансів:

 • не всі магазини підтримують оплату через електронні гаманці;
 • електронним гаманцям властива слабка технічна підтримка;
 • в разі втрати персональних даних можуть виникнути проблеми зі входом в гаманець.

Які сильні та слабкі сторони банківських карток?

Для українців банківські картки вже давно стали звичним інструментом для здійснення безлічі операцій з грошима. Кожна банківська картка має прив'язку до банківського рахунку, і при виконанні фінансової операції гроші списуються з рахунку або нараховуються на нього.

Головними перевагами банківських карток є:

 • високий рівень безпеки;
 • можливість овердрафту;
 • практичність;
 • зручність.

При цьому при використанні банківських карток не потрібно забувати про нюанси, якими можуть стати:

 • регіональність (не всі картки можуть використовуватися за межами країни або в разі їх використання за кордоном стягується додаткова комісія);
 • наявність абонентської плати (за деякими картками регулярно знімається плата за її обслуговування);
 • проблематичність зі зняттям готівки (для зняття готівки потрібен банкомат, який не завжди знайдеться в територіально віддалених населених пунктах).

Які висновки?

Підводячи підсумки, неможливо однозначно визначити, який із способів краще - оплата за допомогою банківської картки або через електронний гаманець. З одного боку багато українців вибирають банківську картку через її безпеку і зручність. На сьогоднішній день багато інтернет-магазинів і сервісів дають можливість оплачувати вартість товару або послуги банківською карткою, що робить даний спосіб популярним. З іншого боку при використанні електронних гаманців не нараховується абонентська плата, а його реєстрація відбувається в лічені хвилини. З чого випливає що для оплати послуг в інтернеті альтернативним варіантом може стати електронний гаманець, а для повсякденних покупок в інтернеті краще буде банківська картка.

Що стосується вирішення питання з нестачею грошей, то отримати кредит на сьогоднішній день можна як на банківську картку, так і на електронний гаманець. Для цього спеціально призначені онлайн сервіси кредитування, які доступні в режимі 7/24.