Де знайти гроші в період карантину?

У зв'язку з карантином багато українців втратили роботу, і щоб знайти гроші на життя потрібно шукати способи їх заробітку вдома.

Зареєструватися в центрі зайнятості

Перший крок який необхідно зробити у разі втрати офіційного місця роботи - це стати на облік в центр зайнятості. Справитися з таким завданням можна залишаючись вдома в режимі онлайн. Для цього потрібно зайти на офіційний сайт Державної служби зайнятості (https://www.dcz.gov.ua). Після цього зв'язок з інспектором можна тримати за допомогою телефону або онлайн сервісів. Отримати статус безробітного і призначення виплати можна в день звернення із заявою.

Який розмір виплат в Центрі зайнятості?

За умови страхового стажу в 6 і більше місяців, розмір виплат визначається в процентному співвідношенні від розміру середньої заробітної плати і становить:

  • при стажі до 2 років - 50%;
  • при стажі 2-5 років - 55%;
  • при стажі 6-10 років - 60%;
  • при стажі більше 10 років - 70%.

При цьому розмір виплат, які нараховуються за останньою зар.платою не повинен перевищувати суми чотирьох прожиткових мінімумів. Для довідки, максимальна сума допомоги по безробіттю з грудня 2019 року встановлена в 8,408 тис.грн, з липня 2020 року ця величина буде збільшена до 8,788 тис.грн., а з грудня 2020 року - до 9,080 тис.грн.

Розмір виплат в Центрі зайнятості залежить і від часу перебування в статусі безробітного, так в перші 90 днів безробітний отримує виплати в 100% обсязі, наступні 90 днів - 80%, а по їх закінченню - 70%.

Незважаючи на карантин Центр зайнятості виконує свої функції в повному обсязі. Кожне територіальне відділення працює, і черговий інспектор надає послуги населенню.

Зареєструватися на біржі фрілансерів

Заробити в умовах карантину можна віддалено в якості фрілансера. Фрілансери відрізняються від штатних співробітників тим, що виконують для роботодавця певну роботу і отримують за це призначену оплату. Що стосується сфер діяльності фрілансерів, то на сьогоднішній день найбільш популярними кваліфікаціями є копірайтер / рерайтер, дизайнер / ретушер, працівник IT-сфери та ін. Також можна заробити віддалено при роботі з фото і їх продажем на фотостоках.

Викладати в режимі онлайн

Якщо Ви маєте спеціальну освіту і можете викладати, то заробляти на цьому можна під час карантину в віддаленому режимі. Для цього потрібно дати оголошення про репетиторство або курси підвищення кваліфікації для колег. Щоб послуги з викладання користувалися попитом потрібно зареєструватися на спеціальних платформах, де необхідно заповнити свої дані, завантажити фото і встановити вартість навчання. Як правило процес викладання відбувається в режимі онлайн через відеозв'язок.

Заробити на сайтах з продажу або обміну

Ізоляція вдома і наведення порядку в шафах може допомогти не тільки навести чистоту в будинку, але і позитивно відобразитись на сімейному бюджеті. Адже при збиранні можуть бути знайдені забуті речі, які оновлять гардероб або можуть бути продані через непотрібність. Продати речі можна віддалено через знайомі сервіси OLX, shafa тощо. Попит на товари буде залежати від їх стану, якості і ціни. Також важливо зробити якісні фото товарів, які привернуть покупців.

Заробити своїми руками

Карантин може стати часом, коли хоббі стане способом заробітку. Вибравши такий варіант порятунку від збідніння можна зайнятися пошиттям захисних масок, виробництвом антисептиків, або продажем домашньої випічки.

Крім викладених способів існує ще маса варіантів заробітку. Головне не впадати у відчай, не сидіти склавши руки, а знайти підходящий варіант під власні здібності і сили.