В умовах карантину, ізолюючись у власному будинку, українці не перестають замислюватися про способи оплати комунальних послуг дистанційно, замовленні продуктів додому тощо. При нестачі грошей на карті виходом для багатьох стає автоматичний онлайн кредит.

На сьогоднішній час багато мікрофінансових організацій (МФО) готові допомогти українцям в отриманні кредиту на карту в автоматичному режимі. Обробка заявки на кредит в такому випадку виконується не людьми, а спеціальними програмними комплексами, тобто рішення про видачу кредиту приймається «роботом». Даний варіант вирішення фінансових труднощів особливо підходить тим, хто хоче отримати гроші швидко. Щоб розібратися в питанні про доцільність оформлення такого виду кредиту, потрібно докладніше розібрати такий варіант кредитування.

Як працює автоматичне схвалення позик?

Як вже було зазначено вище, схвалення заявки на кредит виконується спеціалізованою скоринг-програмою. Такий процес полягає в проведенні аналізу даних в заявці на кредит, зборі та дослідженні даних про потенційних позичальників з використанням різноманітних джерел за максимально короткий проміжок часу. Джерелами перевірки інформації по потенційному клієнту можуть бути будь-які джерела інформації, в тому числі Бюро кредитних історій, соціальні мережі тощо. Навіть якщо програма отримає недостатню кількість інформації по клієнту, ймовірність отримання схвалення по кредиту досить висока. А щоб уточнити дані в такому випадку з потенційним клієнтом зв'язується кредитний експерт по телефону для уточнення необхідних відомостей.

Після обробки інформації по клієнту «робот» видає рішення, чи відповідає позичальник мінімально допустимим вимогам МФО. У разі схвалення заявки на кредит гроші переводяться позичальнику на банківську карту, реквізити якої вказані в заявці на кредит. При цьому позичальникові не потрібно особисто відвідувати офіс МФО, спілкуватися з фахівцями і оформляти паперову тяганину.

Для оформлення кредиту в автоматичному режимі позичальникові знадобляться два документа - це паспорт і ІПН. При цьому відповідно до норм законодавства кредити видаються від 18 років. Схвалюється заявка на кредит в 99% випадків.

Які переваги та недоліки автоматичного онлайн кредиту?

Потребуючи кредит, клієнт МФО може оформити заявку на кредит в автоматичному режимі або особисто відвідати офіс МФО. Щоб вибрати найбільш прийнятний для себе варіант нижче будуть розглянуті плюси і мінуси кожного з них з урахуванням найбільш важливих параметрів:

  1. Імовірність схвалення кредиту. При живому спілкуванні з менеджером є ймовірність отримати відмову в кредиті через «людський фактор», а ось віддалена обробка заявки на кредит не тільки підвищує шанси на позитивну відповідь по кредиту, але і дозволяє людині залишитися вдома в період надзвичайної ситуації в країні.
  2. Швидкість обробки заявки на кредит і видачі грошових коштів по кредиту. За даним критерієм віддалене оформлення кредиту виграє по швидкості у особистого звернення в офіс МФО. Для обробки заявки на кредит спеціальними програмами знадобиться кілька секунд, а у працівника МФО в офісі на таку роботу витрачаються кілька хвилин. Також йдуть справи і з переказом коштів - «робот» здійснює операцію миттєво після схвалення кредиту.
  3. Пакет документів. В даному випадку вимоги до позичальника однакові, незважаючи на варіант оформлення кредиту - потрібні тільки паспорт та ІПН.

Важливо пам'ятати, що для нових клієнтів більшість МФО вводять обмеження по сумі першого кредиту і по терміну його повернення в незалежності від оформлення кредиту в офісі або в режимі онлайн. При цьому є й важлива перевага першого кредиту - кредит видається під 0%. З чого випливає, що отримати гроші терміново в МФО в онлайн режимі стає вигідним варіантом вирішення фінансових труднощів.