Часом взятий кредит у банку або МФО в зв'язку з великими виплатами штрафів і комісій, стає важкою ношею для позичальника. У такій ситуації щоб скоротити витрати по кредиту люди вдаються до кількох дієвих способів.

Які є способи здешевлення кредиту?

Банки вміють привернути інтерес українців до своїх кредитних пропозицій. Яскравим прикладом стає пропозиція про оформлення розстрочки або швидкого кредиту на покупку товару. Знаходячись під емоційним поривом і оформляючи кредит наспіх, люди часто не порівнюють свої можливості з сумами виплат по кредиту. Банки з свого боку не поспішають при оформленні кредиту озвучувати «підводні камені» кредитного договору, включаючи комісії, штрафи та пеню. Як наслідок вартість кредиту обходиться позичальникові значно дорожче, ніж він думав.

 Поліпшити умови виплати по кредиту багатьом позичальникам вдається за допомогою перекредитування. Полягає воно в оформленні кредитного договору на більш вигідних умовах в іншого кредитора, щоб погасити борг по кредиту у колишнього кредитора.

З метою залучення нових клієнтів банки часто пропонують зменшити суму щомісячних платежів по кредиту, збільшити термін кредитування або узгодити додаткову суму кредиту на інші потреби.

Не меншим попитом у клієнтів користується пропозиція замінити кілька кредитів на один кредит з більш вигідними умовами повернення. Так, за даними департаменту продажів ТАСКОМБАНК перекредитування оформляє кожен п'ятий клієнт банку, який оформив кредит готівкою. Тобто загальний відсоток рефінансування в кредитному портфелі для фізосіб становить не менше 20%.

Ще одним альтернативним способом зменшити фінансове навантаження по кредиту є реструктуризація боргу. В такому випадку домовленість оформляється з існуючим кредитором з переглядом умов по кредиту. Часто змінами, які слідують за оформленням угоди, є зменшення ставки по кредиту з продовженням терміну його виплати. Це дозволяє забезпечити для позичальника комфортні умови виплати боргу по кредиту.

Яким же способом скористатися?

Перед тим, як зважитися на кардинальні заходи, змінюючи кредитора, потрібно максимально використовувати можливість домовиться з нинішнім кредитором про більш вигідні умови кредиту. Адже далеко не всі фінустанови відносяться лояльно до такого вибору позичальника, і часто дострокове погашення кредиту супроводжується нарахуванням штрафу.

В яких випадках вигідно рефінансування?

Рефінансування доцільно оформляти за таких умов:

  • якщо при перекредитуванні процентна ставка пропонується нижче на 2% (не менше) існуючих умов по кредиту. Такі умови часто допомагають здешевити іпотечний кредит, коли вдається істотно скоротити щомісячні виплати по кредиту;
  • якщо за новим кредитом пропонуються більш лояльні умови, ніж за нинішнім кредитом (збільшення терміну кредитування, скорочення платежів з обслуговування кредиту, виключення платежів по страховці і пр.);
  • якщо одночасно потрібно повернути кілька кредитів. В такому випадку оформлення одного кредиту замість всіх існуючих дозволить полегшити контроль над виконанням своїх боргових зобов'язань;
  • якщо в майбутньому є плани звертатися за більшими кредитами, для яких необхідно мати хорошу кредитну історію.

Кому схвалюють рефінансування?

Перекредитуватися зможе позичальник з хорошою репутацією, яка підтверджується якістю його кредитної історії. Також банки не довіряють позичальникам, які мають на момент звернення багато відкритих мікрокредитів, отриманих в МФО. Такі обставини можуть стати причиною відмови в перекредитуванні.

Кожен банк надає свої вимоги з перекредитування і допустиму кількість кредитів, які можна об'єднати в один загальний кредит. Наприклад, Ідея Банк надає можливість об'єднати до 5 кредитів в один, а ТАСкомбанк - до трьох кредитів. У тому випадку, якщо схвалення перекредитування в банку не вдалося отримати, кожен позичальник може заручитися підтримкою більш лояльних кредиторів в особі мікрофінансових організацій (МФО).