Найчастіше людина, яка для оренди квартири користується послугами ріелтора або посередника, переплачує значну суму грошей. Щоб самостійно знайти потрібну квартиру і при цьому не переплачувати, буде корисно дізнатися декілька порад з пошуку житла.

Поцікавитися у друзів і знайомих

Сарафанне радіо серед знайомих може стати хорошим помічником в пошуку гідного житла. Можливо ті друзі або знайомі, які вже знайшли собі квартиру поділяться порадою про хорошого господаря квартири, або розкажуть про непогані варіанти оренди квартири, які їм не підійшли, але можуть підійти Вам (площа, місце розташування та ін.). Також під час опитування друзів може з'ясуватися, що один з них шукає квартиронаймача, і тоді питання з житлом і з порядним господарем житла вирішиться сам собою.

Уважно вивчити оголошення

Часто в пошуках відповідного варіанту квартири люди нехтують важливою інформацією, написанною в оголошеннях про оренду житла. Так, вивчивши ряд оголошень, і виявивши однотипний опис квартир, можна однозначно зробити висновок, що подібні оголошення зроблені ріелтором. Ріелтори не завжди мають повне уявлення про квартиру, тому якщо Вас зацікавило якесь оголошення, не бійтеся задавати якомога більше уточнюючих питань про житло. Найважливішою є інформація, якої може не міститися в оголошенні, і такою є вид з вікон квартири, наявність консьєржа в під'їзді, термін давності після ремонту і склад ремонту та ін. В тому випадку, якщо автор оголошення відповідає не виразно на питання чи просить почекати для уточнення даних, то найімовірніше він не є господарем житла.

Оцінити стан квартири

Перед рішенням подивитися житло, варто уважно вивчити його фотографії в оголошенні. Сумніву можуть піддаватися як занадто запущені квартири так і професійні фото «з картинки». Такі кадри часто створюються ріелторами. Господарі ж квартир часто фотографують житло не зовсім професійно, але намагаються акцентувати увагу на перевагах (нова техніка, свіжий ремонт кімнат, оновлений інтер'єр і пр). Тому при перегляді фотографій потрібно не поспішаючи їх вивчити і оцінити реальний стан ремонту, склад техніки в квартирі, наявність енерозберігаючого обладнання тощо.

Враховувати розташування квартири

Навіть якщо квартира по всіх параметрах підходить вкрай важливим залишається її місце розташування. Тому при виборі житла для оренди важливо враховувати його близькість до місця роботи, місця навчання дітей, близькість до міської інфраструктури та ін. Можливо оренда квартири, розташованої в територіальній близькості від головних життєвих локацій обійдеться дорожче, але дане вкладення дозволить кожен день економити час і гроші на дорогу.

Також при виборі місця розташування квартири важливо цікавитися наявними комунальними проблемами в районі, такими як безперебійне водо- і газопостачання, централізоване опалення, вуличне освітлення та ін.

Ретельний огляд квартири

Перед орендою квартири приділіть час ретельному огляду. Не соромтеся без поспіху оглянути всю квартиру, вивчити всю техніку, її справність і можливі пошкодження. Адже такі особливості квартири краще зафіксувати перед її орендою. Якщо є сумніви або питання по квартирі їх потрібно задати і вирішити до її оренди.

Також варто приділити увагу перевірці сантехніки в квартирі, наявності електро- і водопостачання (гарячої й холодної води), а в разі наявності колонки або водонагрівача важливо перевірити справний стан таких приладів. Не варто забувати і про прилади обліку в квартирі, які також повинні бути в справному стані перед орендою житла.

Уважне вивчення договору

Перед підписанням договору оренди важливо уважно вивчити всі його умови. Особливу увагу варто приділити вартості оренди, прав і обов'язків сторін, і терміну договору.

Також важливо, щоб в договорі оплата за оренду квартири не залежала від курсу долара і була фіксованою протягом усього терміну оренди.

Договір варто підписувати виключно з господарем квартири, сфотографувавши його паспортні дані. Цей захід обережності пов'язаний з високою поширеністю шахраїв, які оформляють договір на чужу квартиру, беруть у орендаря передоплату і пропадають. В результаті квартиронаймач залишається без грошей і житлоплощі.

З огляду на вищевикладене, при вирішенні зняти квартиру важливо не допускати поспіху, поетапно продумати всі свої дії, уважно вивчити ринок нерухомості і прийняти зважене рішення.