Як отримати дохід від депозитів в Україні?

При складній економічній ситуації в країні люди шукають способи не тільки заробітку, але і збереження власних заощаджень. Одним з таких способів є заробіток на депозитах в українських банках.

Як працюють ринки депозитів у банках України і чим вони відрізняються від європейських?

Без всякого сумніву, європейські банківські установи в порівнянні з українськими характеризуються більш високою надійністю і дають більші гарантії своїм вкладникам. Тому багато високопоставлених осіб, а іноді і пересічних українців, вважають за краще зберігати свої заощадження на депозитний рахунках за межами країни. Аргументом на користь європейських банків є сума повернення коштів фондом гарантування вкладів, яка в ЄС становить від 20 тис.євро, а в Україні еквівалентна 7,5 тис.євро. У деяких країнах вкладникам гарантують повне повернення коштів, і такими країнами є Угорщина, Словаччина і Словенія.

Але незважаючи на позитивні сторони європейського ринку депозитів, він має і недоліки. Основний недолік - це низька відсоткова ставка, яка в середньому становить 1-3% річних. В даному випадку український рівень процентних ставок по депозитах набагато вище, і складає 16-18% річних. До того ж багато депозитних програм на Україні допускають дострокове зняття коштів, в той час як в європейських банках така операція можлива тільки після закінчення терміну вкладу.

Класифікація депозитів

Депозити класифікують за такими параметрами:

  • за терміном розміщення вкладу (на вимогу, терміновий);
  • по призначенню (юрособи, фізособи);
  • по функціональності;
  • по грошовій одиниці (в нац.валюті, доларові, євро, мультивалютні).

Щоб отримати вигоду від внеску в українському банку, більшість українців оформляють короткострокові депозити з нарахуванням відсотків в кінці терміну без можливості поповнення вкладу.

Скільки можна заробити на депозиті?

Розмір доходу від депозиту залежить від ряду складових, головною з яких є сума вкладу. Якщо говорити про суму вкладу, який може дозволити собі середньостатистичний українець, то наприклад, при сумі вкладу 10 тис.грн після закінчення річного терміну внесок перетвориться в 11,7-11,8тис.грн, тобто дивіденди складуть 1,7-1,8тис.грн в рік. Щоб збільшити прибутковість потрібно збільшувати суму вкладу.

Які ризики можливі при оформленні депозиту?

Як і будь-який вид заробітку депозити мають ряд можливих ризиків:

  1. Банкрутство банку, в якому оформлений депозит. Через подібний розвиок подій вкладник ризикує втратити свої заощадження, а для їх повернення знадобиться витратити чималу кількість сил і часу для судових розглядів і / або повернення грошей через Фонд гарантування вкладів.
  2. Відсутність доступу до власних заощаджень. При оформленні депозиту вкладник передає право користування власними заощадженнями іншому суб'єкту (банку), і багатьма програмами передбачена заборона дострокового зняття коштів або їх частини. Тобто вкладник зможе скористатися власними заощадженнями тільки після закінчення терміну вкладу.
  3. Залежність від інфляції. Через високий рівень інфляції при невеликих сумах вкладу отриманий відсоток може ледь покривати інфляцію.

Які умови по депозитах пропонують банки України?

Найвигідніші пропозиції по депозитах в національній валюті в 2020 році пропонують наступні банки:

  • IdeaBank. Мінімальна сума депозиту від 1 тис.грн на строк від 3 місяців. Відсоткова ставка 18%. Нарахування відсотків в кінці терміну вкладу.
  • Укрексімбанк. Сума вкладу від 30 тис.грн. Термін вкладу 9-12 місяців. Ставка 17%. Виплата відсотків в кінці терміну вкладу.
  • RwS bank. Внесок від 100 тис.грн. Термін 12 місяців. Відсоткова тавки 16,25%. Щомісячна виплата відсотків по депозиту.

При пошуку найбільш вигідного варіанту депозиту варто звернути увагу і на пропозиції банків в інтернеті. Так, банки-кредитори пропонують для власників карток оформити депозит через онлайн банкінг, і отримувати відсотки від депозиту на карту.