Де отримати іпотеку на житло в 2020 році?

У порівнянні з умовами іпотеки в європейських банках в Україні банки надають кредит на житло на більш високих процентних ставках. Але, незважаючи на це для молодих сімей або людей, що переїхали в нове місто, іпотека залишається актуальним варіантом вирішення квартирного питання.

Якщо вибирати між орендою житла на довгостроковий період в Україні або іпотекою, то більш вигідним варіантом для багатьох залишається іпотека. До того ж за деякими іпотечними програмами доступна можливість дострокового погашення кредиту, що дозволяє заощадити значну суму грошей з сімейного бюджету.

В якому банку України можна оформити іпотеку?

На початок 2020 роки іпотека надається в наступних банках:

  • ПриватБанк;
  • Ощадбанк;
  • Правекс-Банк;
  • Укргазбанк;
  • МегаБанк;
  • ОТП Банк.

Які особливості іпотечного кредиту?

Щоб отримати іпотеку позичальникові потрібно відповідати всім вимогам банку, а це непросто. Адже позичальникові необхідно мати достатній рівень щомісячного заробітку протягом останніх 12 місяців, який забезпечується від офіційного працевлаштування або від підприємницької діяльності. У деяких випадках банк не вимагає підтвердження про офіційне працевлаштування, але при цьому забезпеченням по кредиту виступає житло, яке придбаєтьсяв кредит.

Процентна ставка по кредиту може бути як фіксованою, так і змінною. Вагомою складовою від загальної суми кредиту є початковий внесок, який необхідно заплатити при оформленні кредиту. Сума авансового платежу в середньому варіюється від 20% до 50% від загальної вартості житла.

Нормативним документом, який регулює договірні відносини між кредитором і позичальником по іпотечному кредиту є закон «Про споживче кредитування». Норми закону поширюються як при оформленні кредиту на нове житло, так і покупку житла в кредит на вторинному ринку.

Після оформлення кредиту відбувається переказ позикових коштів від банку до забудовника житла або до приватної особи, що виступає продавцем житла. В подальшому покупець житла веде розрахунки по кредиту безпосередньо з банком.

Умови по кредиту, включаючи процентну ставку, термін кредитування, порядок розрахунків за кредитом прописуються в кредитному договорі, який позичальник повинен ретельно вивчити і дотримуватися своїх зобов'язань по ньому.

Як отримати молодіжний кредит?

В рамках державної програми українського молодіжного житлового будівництва соціальні органи частково компенсують вартість житла, що купується в іпотеку.

Програма поширюється на випадки купівлі житла як в новобудовах, так і житла на вторинному ринку з давністю будівлі не більше 20 років.

Для розрахунку площі житла, що бере участь в програмі, державні органи керуються постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2001г. № 584 (зі змінами та доповненнями). Згідно даної постанови норма площі на кожного члена сім'ї становить 21 квадратний метр, додатково на сім'ю дається 20 квадратних метрів.

Основними вимогами для отримання молодіжного кредиту є:

  1. Вік. Молоді люди і молоді сім'ї можуть брати участь в програмі, якщо їх вік не перевищує 35 років.
  2. Прописка. Отримати квартиру молоді сім'ї можуть тільки в тому місті, в якому мають офіційну реєстрацію місця проживання, і які зареєструвалися в реєстрі на поліпшення житлових умов за пропискою.
  3. Рівень прибутку. Підтвердженого офіційного доходу сім'ї за розрахунками повинно вистачати для забезпечення прожиткового мінімуму всіх членів сім'ї і для виплати іпотеки.

Важливо також відзначити, що першочергове право на отримання молодіжного кредиту мають внутрішньо переміщені особи, учасники АТО (сім'ї учасників АТО, сім'ї загиблих учасників АТО), люди з інвалідністю, які отримали каліцтва під час участі в масових акціях громадянського протесту в період з 21.11.2013г. по 21.02.2014г. та ін.