Як не розтратити всі гроші в новорічні свята?

Новорічні свята у більшості українців асоціюються з грандіозними підготовками і великими грошовими витратами. Але щоб зберегти фінансову рівновагу і не піти «в мінус» потрібно дотримуватися деяких правил поведінки.

Новий Рік і Різдво в багатьох сім'ях вважаються головними святами в році. Закуповуються подарунки для всіх членів сім'ї, створюється святкова атмосфера в будинку з ялинкою і мішурою, готується святковий стіл з традиційними стравами. Але все це вимагає значних матеріальних витрат, і піддаючись емоційного пориву і маркетинговим прийомам магазинів, люди часто витрачають всі свої заощадження і залишаються після свят з порожніми кишенями. Щоб не допустити подібного стану, але при цьому влаштувати свято буде корисно прислухатися до наступних порад.

Заздалегідь планування витрат

Планування витрат є головним правилом напередодні новорічних свят. При цьому важливо згрупувати покупки наступним чином:

  • витрати на покупку подарунків;
  • витрати на дозвілля;
  • витрати на святковий стіл.

При плануванні списку продуктів для новорічного меню продукти потрібно розділити за терміном зберігання, і швидкопсувні продукти купувати безпосередньо перед вживанням, а довгого зберігання купити заздалегідь. Поетапна закупівля продуктів дозволить уникнути переполоху перед святами і допоможе рівномірно спланувати витрати із сімейного бюджету.

Подарунки також краще купити заздалегідь, оскільки ціни на них до Нового року набагато підвищуються. Такий підхід допоможе без мітушні вибрати найбільш вигідний варіант покупки і при цьому не переплачувати за неї.

Після складання списку необхідних покупок наступним етапом буде розрахунок бюджету на свята. На кожну групу витрат важливо встановити обмеження суми, щоб не витратити більше. Також в бюджеті буде корисно залишити трохи заощаджень на непередбачені витрати. Планування витрат дозволить уникнути незапланованих витрат і заощадити час на підготовку до свят.

Облік витрат

Крім планування витрат важливо ще й дотримуватися встановленого плану витрат. Інакше стратегія економії і успішної підготовки до свят провалиться.

Стежити за кошторисом витрат і коригувати витрати при необхідності допоможуть спеціальні програми по домашній бухгалтерії. Їх можна встановити як на ПК, так і в мобільний телефон і користуватися ними навіть в процесі здійснення покупок. Такий облік витрат не займе багато часу, але допоможе не витратити зайвого.

Порівняння пропозицій

Щоб заощадити на покупках в новорічні свята потрібно моніторити не тільки пропозиції мережі великих супермаркетів, але й не забувати про новорічні ярмарки. Часто ціни на ринках встановлюються дешевше магазинних, а асортимент товару на ринку не поступається магазинному.

В пошук потрібних товарів не варто забувати і про покупки в інтернеті. Покупки в інтернет-магазинах допомагають ознайомитися з цінами товарів і відгуками про них одночасно в декількох магазинах, при цьому заощадити час і гроші. При тому важливо вибирати перевірені магазини і сайти з високим рівнем захисту, інакше існує висока ймовірність потрапити в руки шахраїв.

Що робити якщо грошей не вистачає?

Незаплановані витрати трапляються у всіх. Особливо таке явище відбувається в новорічні свята, коли можливо отримати несподіване запрошення в гості, масовий похід в кафе або кіно і багато іншого. Такі витрати можуть запросто «з'їсти» весь бюджет, і щоб не залишитися на початку нового місяця з порожніми кишенями потрібно знайти альтернативних джерело тимчасової фінансової реабілітації. Найшвидшим і простим варіантом рішення подібної проблеми є швидкий кредит в Україні. Така послуга надається через інтернет за паспортом та ІПН. Оформлення відбувається шляхом заповнення заявки на кредит, після чого гроші перераховуються на існуючу банківську карту. Більшість компаній надають перший кредит під 0,01%, що дозволяє не тільки знайти гроші вчасно, а й уникнути переплат по кредиту.