Що таке необанк, які його види та переваги?

Необанк - це сучасний і універсальний фінансовий інструмент, який має великі перспективи в майбутньому. Мільйони людей з усього світу вже вибрали необанк як спосіб кредитування, грошових переказів або інших фінансових операцій.

З інформації, озвученої на конференції FinRetail-2019 А.Шевченко (Lugera Ukraine), стало відомо, які бувають види необанків і за рахунок чого їм вдається залишатися лідером на фінансовому ринку.

Що таке необанки?

Необанки здійснюють свою діяльність у віртуальному світі і не мають реальних банківських відділень. Їх основна спеціалізація - гігекономіка, що представляє собою новий формат ринку праці. З їх допомогою люди можуть здійснювати будь-які фінансові операції через гаджети за максимально короткий час.

На сьогоднішній день кількість ліцензованих необанків в світі досягає близько 1,5 сотні, а кількість користувачів необанків досягає близько 250 мільйонів. Найчастіше на початку своєї діяльності необанки спеціалізуються на платежах і переказах.

Категорії необанків

Необанки ділять на три основні категорії:

Незалежні необанки

Утворюються самі по собі «з нуля» за рахунок великих фінансових інвестицій. На початку своєї діяльності не мають клієнтської бази, а зацікавлюють клієнтів завдяки вигідним фінансовим пропозиціям або вартістю послуг. Яскравими представниками необанків, що відносяться до даної категорії, є Revolut, Chim, Monzo і ін. Як вже було сказано вище, основну частину прибутковості приносять перекази і платежі. А розширення клієнтської бази здійснюється за рахунок кредитування.

Необанки від традиційних банків

Деякі необанки є «дочками» традиційних банків. Яскравим прикладом є monobank. Головними перевагами таких необанков є: зручність використання, відсутність паперової тяганини, швидке відкриття рахунку (за 90 секунд), наявність штучного інтелекту (обробка 90% спілкування з клієнтом), вигідні базові пропозиції (відсутність комісій за зняття готівки по усьому світу, відсотки на залишок і ін).

Необанки на базі Big Tech

Створюються найбільшими транснаціональними компаніями такими як Google, Apple, Amazon і ін. Їм характерні великі клієнтські бази, високий рейтинг і довіраклієнтів. Головні переваги: штучний інтелект (обробка 98% звернень клієнтів), наявність блокчейна, стійкіта надійніARM-інфраструктура і розподілена архітектура. Таким необанкам властива швидка видача кредитів (наприклад, WeBank приймає рішення по кредиту за 5 секунд, а отримати кредит можна за 60 секунд під 18% річних).