В Україні запустять програму доступних кредитів для заробітчан

В Україні запускається програма кредитування для людей, які виїхали на заробітки за кордон «Повертайся і залишайся».

Новина про запуск доступної програми кредитування для українців стала відома з відеозвернення президента України В.Зеленського.

Основною метою запуску таких кредитів є надання можливості українцям реалізувати свій потенціал в своїй країні. Така програма орієнтована як на українців, які в умовах складного матеріального становища були змушені виїхати за кордон, так і на тих, які залишаються на території країни і не мають достатніх ресурсів для розвитку власної справи.

Невтішна статистика говорить про те, що багато українців, маючи високий потенціал, знання і таланти їдуть за межі країни на заробітки. Так, за даними макроекономічного огляду Міністерства фінансів близько 3,2 млн. українців працевлаштувалися за кордоном, що становить 18% від загальної кількості населення віку 15-70 років.

За допомогою доступних кредитів заробітчани зможуть повернутися додому і почати власну справу, покращуючи своє матеріальне становище, роблячи свій внесок у розвиток рідної країни. А ті люди, які опустили руки і планували виїхати на заробітки, можуть змінити своє рішення і залишаться вдома, отримавши шанс на світле майбутнє.

Програма доступного кредитування буде запускатися в кілька етапів. Перший з них буде спрямований на забезпечення доступними кредитами українців для відкриття власної справи. Максимальна сума кредитів за такою програмою може досягати до 1,5 млн грн, а максимальний термін кредитування становитиме до 5 років.

Що стосується вартості кредитування, то процентна ставка за доступними кредитами буде диференціюватися в залежності від розміру прибутковості і кількості робочих місць. Новому або існуючому бізнесу, що працює з мінімальною кількістю робочих місць (від двох працівників) буде надаватися кредит під 5%. Новому або існуючому бізнесу з прибутком до 25 млн.грн без створення нових робочих місць може бути наданий кредит під 7% без створення нових робочих місць, а при створенні нових робочих місць ставка може бути зменшена на 0,5% при наймі кожного нового працівника. Для існуючого бізнесу з доходом 25-50 млн.грн для розширення бізнесу може бути надано кредит під 9%.

Також було повідомлено, що інформація про порядок надання доступних кредитів, процедуру їх оформлення, умови їх використання та виконання буде надана пізніше.