Як розрахуватися за борги і поліпшити собі життя?

Щоб вибратися з боргової ями і жити спокійно, люди замислюються про те, як повернути борги і стабілізувати свій регулярний дохід. Тому варто розібратися, як виправити своє фінансове становище і відшукати альтернативне рішення складного питання.

Наявність грошей є обов'язковою умовою рішення більшості життєвих завдань, а їх відсутність часто змушує людей брати гроші в борг.

Часто через нарощування боргів людина ускладнює собі життя, у неї утворюються ще більші фінансові труднощі, вона постійно перебуває в стресі і тим самим шкодить власному здоров'ю, псуються стосунки в сім'ї та ін.

Чому накопичуються борги?

Для багатьох гроші в борг стають виходом з життєвих ситуацій при нестачі грошей. У вирішенні питання з грошима при непередбачених обставинах (нещасний випадок, екстрена госпіталізація родича, поломка автомобіля або ДТП та ін.) люди все частіше звертаються за кредитами. Також кредити допомагають знайти гроші до зарплати, коли потрібна невелика сума на кілька тижнів для витрат на повсякденні потреби.

В інших випадках принципова позиція людей не позичати гроші і почекати, коли їх фінансове становище стабілізується призводить до накопичення боргів за комунальні послуги, оплату навчання, що в підсумку призводить до плачевних наслідків і невиправданим матеріальних втрат.

Як розрахуватися з боргами?

Розрахуватися з боргами взявши кредит можна, але при цьому важливо не допустити прострочення кредиту і повернути його вчасно. Для цього потрібно все грамотно спланувати. Термін повернення кредиту залежить від розміру кредиту. Так, банківський кредит може бути оформлений на довший період, ніж кредити в МФО. Але при цьому важливо розуміти, що чим довше термін кредитування, тим довше позичальник платить за користування кредитними коштами та звикає жити в борг.

Якщо ж все-таки по кредиту утворилася заборгованість, то не потрібно турбуватися і пускати проблему на самоплив. В першу чергу важливо скласти список боргів і їх суму. З огляду на загальну величину щомісячного доходу, потрібно визначити яка сума регулярно може бути виділена з бюджету для повернення боргів. У тому випадку, якщо існує декілька незакритих боргів по кредитах, боргами сусідам і родичам тощо, то потрібно розставити борги по пріоритетності в залежності від обумовленого терміну повернення боргу, і по черзі повертати борги. Якщо з деякими кредиторами можна домовитися про продовження терміну повернення кредиту, то це допоможе більш рівномірно розподілити щомісячні витрати без шкоди сімейному бюджету.

Щоб час, протягом якого будуть повертатися борги, був не таким важким для сімейного бюджету, можна спробувати скоротити витрати, для цього потрібно:

  • виключити походи в кафе, ресторани, кіно та ін .;
  • встановити автоматичне зняття коштів для оплати обов'язкових платежів (комунальні послуги, інтернет, мобільний зв'язок тощо);
  • при отриманні додаткового прибутку інвестувати гроші на погашення боргу, який за пріоритетністю є першочерговим для погашення;
  • планувати бюджет і стежити за виконанням своїх боргових зобов'язань, ведучи звітність.

Як навчитися фінансової грамотності і не бути боржником?

Запорукою фінансового благополуччя є грамотне планування і облік фінансів. Так, при плануванні повернення боргів або при вирішенні взяти кредит важливо правильно розрахувати суму щомісячних виплат, яка не повинна бути більше третини загальної суми доходу. Якщо ж розмір обов'язкових виплат по кредиту буде більше, то існує великий ризик того, що утворяться борги з простроченням.

При вирішенні взяти кредит потрібно стежити за тим, щоб не попастися в руки шахраям. Для цього потрібно вибирати тільки перевірені компанії, що видають кредити через інтернет, не вестися на рекламу в інтернеті, за якою можуть ховатися шахрайські схеми з усіма витікаючими наслідками.

Вибираючи кредитну програму і кредитора важливо уважно вивчити умови кредитування, наявність додаткових платежів по кредиту, і якщо виникнуть питання по кредиту не боятися їх задати кредитору.