Чи можна списати борг за комунальні послуги?

Значна вартість комунальних послуг позбавляє багатьох українців можливості здійснювати великі покупки, виділяти з сімейного бюджету гроші для відпочинку та розваг. Але незважаючи на старання оптимізувати витрати, не у всіх людей вдається впоратися з комунальними платежами, і утворюється заборгованість.

Як законно списати борг за комунальні послуги?

Відповідно до положень чинного законодавства борг по комуналці може бути списаний в наступних випадках:

  • смерть власника квартири/будинку;
  • припинення юридичної особи, що є власником нерухомості (офісне приміщення, склад та ін.);
  • списання заборгованості за комунальні послуги у зв'язку з банкрутством фізичної особи;
  • списання боргу по терміну позовної давності;
  • списання боргу за комунальні послуги у зв'язку з недієздатністю власника житла (інвалідність, втрата дієздатності через важкі каліцтва і ін).

При цьому важливо відзначити, що зазначені випадки списання боргу можуть бути застосовні якщо термін непогашення боргу перевищує трьох років, а компанія, що надає певну послугу, не висувала свою претензію щодо повернення боргу до боржника.

Чим загрожує несплата боргу по комуналці?

У тому випадку, якщо не настає списання боргу по комунальних платежах, а сума заборгованості продовжує збільшуватися, то постачальник комунальних послуг може звернутися в суд щодо стягнення боргу. У разі судових розглядів боржника можуть примусити повертати борг, а в самому крайньому випадку (якщо сума боргу значна) за рішенням суду нажите майно боржника можуть виставити на продаж, а виручені з продажу кошти підуть на погашення боргу за комунальні послуги.

Важливо відзначити, що керуючі компанії не поспішають вирішувати питання з поверненням боргу по комуналці в судовому порядку. Так, в результаті переговорів з боржником може бути укладена мирова угода, в якому встановлюється графік реструктуризації боргу, борг ділиться на частини і встановлюється строк їх виплати. При цьому розмір платежів для людей працездатного віку не повинен перевищувати 25% від суми загального місячного доходу, а для людей пенсійного віку та які одержують державну допомогу - не більш 20% від загальної величини щомісячних виплат.

Де знайти гроші, щоб закрити борг по комуналці?

Щоб борг за комунальні послуги не зростав як снігова куля і не став реальною проблемою з усіма витікаючими наслідками, то важливо не допускати довгострокової заборгованості і постаратися знайти гроші для оплати комунальних послуг. Розвантажити на час сімейний бюджет і спланувати подальший витратні статті бюджету може допомогтипослуга кредитування. Швидкі кредити в Україні надаються через інтернет, і для отримання кредиту на банківську карту достатньо надати лише паспорт та ІПН. Кредит під 0 відсотків можна отримати за 15 хвилин і вирішити питання з боргами по комуналці без зайвих нервових суперечокз комунальними установами.