Чи можливо списати кредит в банку або МФО?

Невтішна статистика НБУ говорить про те, що більше половини виданих кредитів населенню (54%) не повертаються. Щоб поліпшити статистику кредитори мають право списати кредит, виданий фізичній особі, а ось в яких випадках це можливо, буде цікаво дізнатися кожному позичальнику.

За яких умов можливе списання кредиту в банку?

У банківській установі можливе списання кредиту в наступних випадках:

  • Позичальник боржник не має ніякого майна у власності, за рахунок продажу якого можна було б погасити заборгованість по кредиту. В такому випадку банку стає вигідніше закрити договір, ніж вести безглузді судові розгляди. Такий розвиток подій можливий при взятті невеликого кредиту, коли позичальникові необов'язково надавати забезпечення за кредитом. У ситуації з іпотекою або автокредитом таке списання виключено.
  • Списання боргу по кредиту у зв'язку з закінченням строку позовної давності, який становить 36 місяців з моменту здійснення останнього платежу по кредиту. Для того, щоб настав подібний випадок списання кредиту, позичальник повинен не платити борг по кредиту протягом 3 років, при цьому не контактувати з кредитором і не підписувати ніякі угоди тощо. Але при цьому виникає багато неприємних наслідків від ігнорування кредитної заборгованості: з самого неприємного - це заборона виїзду за кордон, погіршення кредитної історії, нарахування значних сум штрафів, відмова в кредитуванні в майбутньому.
  • Банкрутство позичальника. При запуску процедури банкрутства можливе списання боргу по кредиту, але при цьому процедура банкрутства може супроводжуватися продажем всього нажитого майна, а також забороною на укладення угод протягом 5 років.
  • Інвалідність позичальника. В такому випадку як правило зобов'язання по виплаті кредиту в зв'язку з інвалідністю позичальника (1,2 група) перекладаються на страхову компанію, з якою була раніше оформлена домовленість.

Чи можливо списання боргу по кредиту в МФО?

Найчастіше у вирішенні питання з МФО вдається списати тільки нараховані штрафні санкції та пеню. Це пов'язано в основному з тим, що тіло кредиту становить порівняно невелику суму до 10-15 тис.грн, яку можливо відшукати щоб уникнути зустрічі з колекторами.

Списання кредиту в МФО можливо в разі:

  • за рішенням суду;
  • на розсуд МФО з обґрунтованих причин (смерть позичальника, втрата працездатності, висновок позичальника тощо).

Що робити, якщо кредитор звернувся до суду?

Перед списанням боргу за кредитом кожен кредитор використовує всі можливі способи, щоб повернути борг. Крайнім заходом є судові розгляди. Якщо банк звернувся до суду, то існує велика ймовірність того, що банк його виграє і зможе отримати повернення боргу за рахунок продажу майна позичальника, його частки бізнесу тощо.

Щоб не допустити конфлікту з банком потрібно постаратися провести переговори і домогтися перегляду умов повернення боргу. Головне - це не ігнорувати кредитора і визнати за собою виплату кредиту. У тому випадку, якщо кредитор наполягає на умовах, які не задовольняють позичальника, то підтримка адвоката в суді дозволить грамотно вибудувати лінію захисту і домогтися більш гуманного вирішення суду.

Де знайти гроші для погашення боргу за кредитом?

Щоб погасити або зовсім уникнути прострочення по кредиту, зберігаючи свою кредитну історію чистою, альтернативним способом є отримати кредит під 0 відсотків. Надають такі вигідні і швидкі кредити МФО на онлайн сервісі кредитування. Для оформлення кредиту, якезаймає всього 15 хвилин, знадобиться тільки паспорт та ІПН. Найголовніше - кредити видаються при наявності боргу за старими кредитами і можуть допомогтипозбутися довгострокових кредитних зобов'язань.