Які відомості містить довідка про доходи?

При намірі отримати довідку про доходи з метою оформлення будь-якої фінансової угоди, кожному корисно знати, який дохід увійде до відомостей довідки про доходи.

Для того, щоб отримати кредит в банку, позичальникові необхідно надати довідку про доходи. Тому для отримання схвалення в банківському кредитуванні позичальник змушений вирішити питання з отриманням довідки. Банки вимагають довідку про доходи для оцінки реальної платоспроможності позичальника і його готовності до кредиту. Так, в процесі прийняття рішення по кредиту, банк порівнює рівень офіційного доходу позичальника з сумою обов'язкових виплат по кредиту на місяць. Якщо в результаті розрахунків виявиться, що кредитне навантаження надмірно велике, то позичальнику можуть відмовити в банківському кредитуванні.

Незважаючи на такі жорсткі умови видачі кредитів в банках на сьогоднішній день можна отримати кредит без довідок за допомогою інтернет сервісу кредитування.

Яка інформація про доходи міститься в довідці про доходи?

Як правило складовими доходів, які вказуються в довідці про доходи, є:

  • офіційний рівень заробітку за місцем офіційного працевлаштування. Включає в себе суму загального доходу за певний проміжок часу і суму доходу в місяць у відповідний період часу;
  • статті пасивного доходу (дивіденди від акцій, вкладів, оренди нерухомості та ін);
  • дохід в результаті прийняття спадщини;
  • розмір допомоги по тимчасовому безробіттю в разі перебування на обліку в центрі зайнятості.

Що робити якщо суми в довідці про доходи не відповідають реальним?

Іноді трапляється так, що довідки про доходи видають з недостовірною інформацією про доходи. частою причиною даного явища є те, що з сум доходу не віднімають прибутковий податок або преміальні. Виявивши подібні невідповідності, необхідно звернутися в бухгалтерію, де така довідка була видана, і вимагати обґрунтований розрахунок відомостей з довідки. У разі, якщо при видачі довідки була допущена помилка, потрібно вимагати її виправити і відновити довідку.

За який часовий період вказуються доходи в довідці?

Довідка про доходи в залежності від мети її видачі може містити інформацію про дохо людини за:

  • тримісячний період;
  • піврічний період;
  • річний період;
  • за весь період роботи в компанії.

Кожен співробітник має право вимагати видачу довідки про доходи в будь-який час і на безоплатній основі. Керівництво компанії не має право відмовити у видачі подібної довідки і зобов'язана її надати протягом 5 робочих днів.