Чому для позичальника вигідно повертати кредит вчасно?

У договірних відносинах між позичальником і кредитором існують деякі нюанси. Особливо вони мають місце при виникненні труднощів зі своєчасною виплатою кредиту.

Бути сумлінним позичальником не так вже й складно. Для цього позичальнику достатньо повернути кредит в повному обсязі в термін, встановлений в умовах кредитного договору. Але що ж робити позичальникові, якщо у нього виникли проблеми з виплатою кредиту? Якщо така ситуація вже сталася, перше що не потрібно робити - це уникати кредитора, ігнорувати його дзвінки з повідомленнями і ховатися від нього. Своїми діями кредитор просто виконує свої зобов'язання отримати від Вас борг по кредиту. У тому випадку, якщо від позичальника не вдається отримати інформації про причини несплати боргу, не виходить провести переговори в частині термінів виплати заборгованості, то кредитор може передати справу в роботу колекторам, а в самому крайньому випадку - подати позов до суду. Саме тому проблеми з кредитом не потрібно запускати, і при їх виникненні важливо не боятися діалогу з кредитором - чим раніше проблема буде озвучена, тим простіше її буде вирішити з меншими матеріальними втратами.

Чому вигідно бути добросовісним позичальником?

Перевага, яку отримують сумлінні позичальники банківських установ - це кредитні карти з пільговими умовами кредитування. Такі привілеї можуть отримати клієнти банку за умови:

  • відсутності заборгованості повідкритій кредитній карті;
  • відсутності поточної реструктурованої позики;
  • відсутність прострочень по відкритим і закритим кредитами понад 30 днів.

Клієнтам банків, що сумлінно виконують свої кредитні зобов'язання, відкриваються можливості в збільшенні кредитного ліміту, схваленні кредиту на авто, можливість отримання безвідсоткового споживчого кредиту та ін.

Клієнти МФО, сумлінно і своєчасно виконуючи свої кредитні зобов'язання отримую такі переваги:

  • збільшується ліміт кредитування до 15-20 тисяч грн;
  • надається вигідна процентна ставка по кредиту;
  • надається можливість отримати кредит по SMS-запиту без перевірок і значних витрат часу.

Крім усього вищевикладеного сумлінне виконання кредиту формує високий кредитний рейтинг позичальника і хорошу кредитну історію, що в майбутньому сприятливо впливає на фінансування бізнесу, отримання іпотечного кредиту та ін. В будь-якому випадку вчасно повернутий кредит відкриває нові можливості перед позичальником, дозволяє йому за рахунок великих сум кредитування покращувати рівень свого життя, розвивати бізнес за більш короткий час, тим самим забезпечуючи собі фінансове благополуччя в майбутньому.