Як оформлюється субсидія в Україні?

Згідно із законом люди з низьким рівнем заробітку можуть отримати субсидію від держави для зниження фінансового навантаження.

Як правило, субсидію потребують пенсіонери, багатодітні та малозабезпечені сім'ї, інваліди, безробітні та ін. Урядом встановлено ліміт дотацій із субсидування відповідно до середньостатистичних розрахунків, але в зв'язку з жорсткістю вимог отримати субсидію українцям стало набагато складніше.

Хто може отримати субсидію на комунальні послуги?

Відповідно до норм чинного законодавства можливість отримання субсидії визначається виходячи з процентного співвідношення фінансових витрат на комунальні послуги від суми загального доходу. Обсяг субсидії визначається для кожного випадку індивідуально в залежності від наданих даних.

Право на субсидію мають люди без офіційного працевлаштування, які можуть підтвердити свій статус довідкою з центру зайнятості. Ті люди, які отримують мінімальну заробітну плату, також мають можливість отримати субсидію, але це залежить від квадратури житлоплощі.

Претендувати на субсидію не можуть люди, які:

 • зробили покупку на суму 50 тис.грн. і більше;
 • є власниками автомобіля, рік випуску якого не перевищує п'яти років;
 • протягом останнього року стали власниками нерухомого майна в результаті його покупки або прийняття спадщини;
 • мають заборгованість по комунальних платежах, сума якої перевищує 20 мінімальних заробітних плат;
 • проживають в квартирі з житловою площею 120 кв.метрів або в приватному будинку площею 200 кв.метрів;
 • є безробітними, але не находяться на обліку в центрі зайнятості без поважних причин.

Який перелік документів для оформлення субсидії?

Для того, щоб оформити субсидію, людині необхідно звернутися в територіальне відділення Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) за місцем проживання та надати наступний пакет документів:

 • заява, складена за зразком, на отримання субсидії від держави;
 • декларація про доходи та витрати;
 • копія документа, якою визначено право власності на нерухомість (квартиру або приватний будинок);
 • копія документа, яким визначено право користування житлоплощею (в разі оренди квартири або приватного будинку);
 • довідки, що підтверджують особливий статус (довідка про інвалідність, пенсійне посвідчення тощо) при їх наявності.

На сьогоднішній день оформити субсидію можна і в віддаленому режимі через інтернет за допомогою офіційного сайту Мінсоцполітики.

Протягом якого терміну діє субсидія?

Субсидія вступає в силу з дати її оформлення і діє до завершення опалювального сезону, її термін дії не може перевищувати один рік. Розрахунки по субсидії діляться на дві частини:

 • в неопалювальний період (з травня по вересень);
 • в опалювальний період (з жовтня по квітень).

У деяких випадках розрахунок призначається на минулі періоди (квартал, півріччя).

Якщо умови для розрахунку не змінюються (рівень доходів, склад сім'ї, житлоплощу і ін.), то перерахунок субсидії на наступний рік може бути проведений автоматично без повторного звернення людини за субсидією.

Як розраховується субсидія?

Розмір субсидії залежить від наступних складових:

 • середньомісячний повний розмір доходу сім'ї;
 • частка витрат на комунальні платежі від загального розміру доходів;
 • остаточна сума платежу.

Розрахунки можна провести самостійно, використовуючи онлайн калькулятор. У результаті розрахунків стане відомо, на який обсяг можна зменшити витрати на опалення, газ, воду і електроенергію.

Де знайти гроші для оплати комунальних послуг?

Наслідки несплати комунальних платежів загрожують не тільки відключенням від світла, газу або води, але і нарахуванням пені за несплату, що ляже додатковим фінансовим навантаженням на сімейний бюджет. Тому при отриманні рахунку на оплату комунальних послуг потрібно знайти спосіб для їх погашення.

Допомогти знайти гроші терміново може онлайн сервіс кредитування, де отримати кредит на банківську карту можна вже з 18 років за паспортом та ІПН. Оформлення кредиту в середньому займає 15 хвилин, після чого кредит перераховується на існуючу банківську карту позичальника. Максимальна сума першого кредиту під 0,01% може досягати до 10 тис.грн., що допоможе погасити всі необхідні платежі своєчасно і виключити переплати.