Скільки коштуватимуть комунальні послуги в 2020 році?

Прогнозуючи вартість комунальних послуг у 2020 році, зокрема розмір тарифів на воду, газ і електроенергію, можна покладатися поки тільки на обіцянки голови держави і уряду.

Судячи з обіцянок чиновників, майбутній опалювальний сезон обійдеться українцям дешевше попереднього. Варто розібрати докладніше, з чим пов'язані такі зміни і чого чекати українцям.

Які прогнози на майбутній опалювальний сезон?

Протягом останніх шести місяців вартість на газ знизилася в цілому на 25%. Так, за станом на квітень за 1 тис.кубометрів українці платили 7,8583 тис.грн, а в серпні вартість 1 тис.кубометрів газу вже склала 5,91249 тис.грн.

На думку експертів, вартість газу в опалювальний сезон встановлюється завжди вище, ніж влітку. Це пов'язано з падінням попиту на даний ресурс в літній період, але з настанням холодної пори року попит на газ збільшується і відповідно вартість газу змінюється.

У вересні вартість газу для населення була знижена в середньому на 115 грн за 1 тис.кубометрів, що на 3,4% менше тарифу на газ у серпні. За результатами розрахунків, за минулі 5 місяців вартість газу для населення знизилася на 30%.

Згідно з відомостями урядового порталу вартість опалення в середньому по країні знизиться на 14%, а населення окремих регіонів і міст буде платити за газ на 40% менше. Такі прогнози можуть справдитися в прийдешньому опалювальному сезоні 2019-2020 років, якщо газ буде закуплено заздалегідь.

Яка буде ціна на електроенергію в 2020 році?

З серпня почали діяти нові тарифи на послуги з розподілу і передачі електроенергії, і судячи з цифр їх величина знизилася на 10%.

Тарифи для населення, які отримують електроенергію в якості універсальної послуги через електропостачальника, залишаються на рівні тарифів, що діють з березня 2017 року.

Що стосується прогнозів експертів, то на початок 2020 року вартість електроенергії повинна зменшитися на 10-15% у зв'язку з впровадженням нової моделі ринку електроенергії.

Якими будуть тарифи на воду в 2020 році?

Влітку уряд прогнозував зростання тарифів на воду, проте до сьогоднішнього часу вартість води не змінилася. При цьому новий уряд обіцяв зниження вартості води, як і зменшення ціни на газ.

Якщо говорити про нинішні тарифи, то вартість гарячого водопостачання при наявності рушникосушильника, підключеного до системи постачання, становить 83,66 грн за 1 куб.м. При відсутності рушникосушильникаціна на гарячу воду становить 75,74грн за 1 куб.м. На початку 2020 року вартість гарячої води за прогнозами експертів знизиться на 10%.

Як можна оплачувати комунальні послуги

Для оплати послуг можна скористатися традиційним способом оплати через касу банку або поштове відділення, а можна вибрати більш сучасний спосіб і скористатися інтернет-сервісами для оплати комунальних послуг. Деякі компанії, що надають комунальні послуги, мають свої інтернет-сервіси, адреса яких найчастіше вказується на виставленому рахунку. Крім цього існують універсальні онлайн сервіси для оплати послуг, такі як portmone.com.ua, ipay.ua тощо. В якості місця для оплати послуг багато хто використовує інтернет-банкінг, в якому можна оплатити комуналку своєї платіжною карткою або кредитною карткою.

У разі нестачі грошей для оплати комунальних послуг можна оформити кредитну картку. Заявку на її оформлення можна зробити також через інтернет і отримати гроші в максимально стислі сроки.