З людиною може статися ситуація, коли йому потрібні гроші терміново, а при собі він має тільки закордонний паспорт і ІПН. У такій ситуації цікаво буде дізнатися, чи можна звернутися в банк за кредитом при наявності зазначених документів.

Як правило, для отримання кредиту в банку позичальник повинен обов'язково надати документ, що дозволяє ідентифікувати особу. Таким документом на території України є цивільний паспорт, в якому міститься інформація про:

 • наявності українського громадянства;
 • ПІБ;
 • вік;
 • місце видачі паспорта;
 • місце прописки;
 • сімейний стан, наявність дітей;
 • зовнішність (фото громадянина);
 • реквізити виданого документа (серія, номер).

Другим обов'язковим документом, необхідним для оформлення угоди як з банком, так і з будь-яким іншим суб'єктом господарювання, є ІПН (ідентифікаційний податковий номер). Представляє він собою довідку про присвоєння фізичній особі індивідуального ідентифікаційного номера при реєстрації в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків. ІПН є унікальним набором цифр, який присвоюється людині один раз після досягнення 16 років і за допомогою якого відстежується податкова історія людини.

Як же бути, коли потрібно звернутися в банк за кредитом, а громадянського паспорта при собі немає, і який документ може замінити паспорт громадянина при зверненні в банк за кредитом? Відповіддю на це питання стали роз'яснення Національного Банку України №Р/25-0006/45577, які дозволяють банкам надавати послуги клієнтам при наданні ними закордонного паспорта. Згідно даного роз'яснення процес ідентифікації і верифікації клієнта в банку може проходити за допомогою паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Дані закордонного паспорта відрізняються від даних громадянського паспорта. Так, закордонний паспорт не містить інформацію про ПІБ громадянина, а лише про прізвище та ім’я, але при цьому дану інформацію банк може отримати з іншого обов'язкового документа при наданні послуг - з ІПН.

При цьому важливо зазначити, що закордонний паспорт є єдиним документом, який може використовуватися в банку для ідентифікації та верифікації клієнта замість внутрішнього паспорта. Інші документи, в яких міститься інформація про особу, а саме:

 • водійські права;
 • посвідчення особи моряка;
 • посвідчення про інвалідність;
 • посвідчення учасника бойових дій та ін .;

не можуть бути документами, використаними для ідентифікації та верифікації клієнта в банківській установі.

Крім оформлення кредиту клієнт може отримати і інші послуги банку по закордонному паспорту, включаючи відкриття депозитного рахунку, оформлення платіжної картки для виплат тощо.

Чи можна отримати кредит без надання паспорта в паперовому вигляді?

На сьогоднішній день завдяки розвитку технологій можна отримати кредит не виходячи з дому. Для цього знадобиться інтернет і фото документів (паспорт, ІПН). Дозволяє здійснити цю мету онлайн сервіс кредитування, за допомогою якого можна оформити кредит в режимі онлайн і отримати гроші на існуючу банківську карту вже протягом 15 хвилин.

На онлайн сервісі кредитування клієнту наданий широкий вибір кредитнихпропозицій від різних МФО та банків, і кожен клієнт сервісу може підібрати для себе вигідний варіант кредитування в віддаленому режимі.