Щоб отримати кредит швидким шляхом і без застави багато українців звертаються в банк за оформленням кредитних карток. На сьогоднішній день в Україні кредитні картки для населення надають понад тридцять банків.

В середньому термін кредитування за кредитними картками становить 2 роки, а максимальний кредитний ліміт може досягати до 200 тис.грн. Власники карт преміум класу можуть розраховувати і на більший кредитний ліміт, який може становити 500 тис.грн і більше. При видачі кредитних карток на стандартних умовах від позичальника потрібно підтвердити документально свої доходи, а якщо він цього зробити не може, то кредитний ліміт обмежується невеликими сумами.

Ключовою складовою умов кредитування є тривалість пільгового періоду кредитування, протягом якого банк не нараховує відсотки за користування кредитними коштами. Після закінчення пільгового періоду починає нараховуватися відсоток, який може досягати до 48% річних. Додатково в фінансове навантаження деякі банки кладуть:

  • обслуговування страховки, яка нараховується на суму заборгованості;
  • щомісячні комісії за обслуговування кредиту в разі користування кредитними коштами після закінчення пільгового періоду кредитування.

З чого випливає, що перед тим, як вибрати кредитну картку, важливо не кидатися на привабливу рекламу а детально вивчити умови кредиту з розрахунком його реальної вартості.

Станом на 6 вересня банки надають такі умови за кредитними картками:

  1. ПриватБанк. Картка «Універсальна». Максимальний кредитний ліміт до 55 тис.грн  як при наданні довідки про доходи, так і без її надання. Вартість випуску й абонплати за карту в рік становить 100 грн. Термін пільгового періоду - до 25 числа місяця, наступного за місяцем початку користування кредитними коштами. Відсоткова ставка після закінчення пільгового періоду 43,2%. Комісія за зняття готівки становить до 4%. Поповнення рахунку через касу, банкомат і термінал без нарахування комісії. Відсоток на позитивний залишок по рахунку становить 7%.
  2. Ощадбанк. Програма «Моя кредитка». Кредитний ліміт з довідкою про доходи до 250 тис.грн, без довідки про доходи розглядається індивідуально. Безкоштовний випуск карти. Пільговий період кредитування складає 62 дні, по його закінченню процентна ставка становить 38%. Комісія за зняття готівковий становить 1,5%. Безкоштовне поповнення рахунку. Відсоток на позитивний залишок по рахунку відсутній.
  3. Райффайзен Банк Аваль. Програма «Хочу-карта». Максимальний розмір кредитного ліміту з наданням довідки про доходи може становити до трьох зарплат, але не більше 100 тис.грн. Без надання довідки про доходи кредитний ліміт становить до 25 тис.грн. Безкоштовний випуск карти і відсутність абонплати. Пільговий період 57 днів (до 20 числа наступного місяця). Ставка після закінчення пільгового періоду становить 45%. Комісія за зняття готівки 3% від суми плюс 15 грн. Безкоштовне поповнення рахунку. Відсоток на позитивний залишок по рахунку відсутній.
  4. ПУМБ. Карта «Все можу». Кредитний ліміт до 200 тис.грн. (без довідки про доходи до 50 тис.грн). Безкоштовний випуск карти. Пільговий період 62 дні. Відсоткова ставка після пільгового періоду 47,88%. Комісія за зняття готівки в своїх банкоматах 1,5% плюс 5 грн. Безкоштовне поповнення рахунку. Відсоток на позитивний залишок по рахунку відсутній.
  5. Альфа-Банк Україна. Карта «Максимум». Сума кредиту до 200 тис.грн. з довідкою про доходи і до 75 тис.грн. без довідки про доходи. Пільговий період 62 дні (до 25 числа наступного місяця).Ставка після пільгового періоду 39,99%. Комісія за зняття готівки становить 4% від суми (мінімум 20 грн). Вартість поповнення рахунку через касу становить 50 грн. При поповненні через банкомати і термінали 0,5%. Відсоток на позитивний залишок по рахунку відсутній.

Щоб спростити процедуру вибору кредитної картки і оформити кредитну картку в режимі онлайн багато позичальників користуються онлайн сервісом кредитування. Він дозволяє одночасно порівняти пропозиції по кредитних картах декількох банків, розрахувати вартість кредиту і оформити кредит не виходячи з дому.