Коли людина має потребу в будь-яких фінансових розтратах, а накопичень недостатньо або вони відсутні зовсім, то часто питання вирішується шляхом оформлення кредиту.

На сьогоднішній день доступні умови кредитування може надати:

  • банк;
  • ломбард;
  • мікрофінансова організація (МФО).

Часто кредити припускають початковий внесок, але в тому випадку, коли людина не має заощаджень для його внесення, вона шукає місце, де отримати кредит без такої вимоги.

У пошуках джерела кредитування в першу чергу люди звертаються до банківських установ. Однак при даному виді кредитування не завжди можливо знайти кредит без початкового внеску. Більшість банківських кредитних програм передбачають внесення авансового платежу з встановленим мінімальним розміром авансу. Так при оформленні кредиту на авто або при іпотечному кредитуванні розмір авансового платежу може складати до 20% від загальної суми кредиту. В якості методу залучення клієнтів банки можуть озвучувати привабливі пропозиції по кредитах без вимоги авансу, але при цьому не варто забувати про ймовірну наявність прихованих платежів по кредиту, які ляжуть додатковим фінансовим навантаженням на плечі позичальника. Крім цього банківські кредитні програми можуть передбачати такі умови:

  1. позичальникові знадобиться надати довідку про працевлаштування, про розмір доходів, дати інформацію про склад сім'ї та ін;
  2. позичальникові знадобиться надати заставу та/або поручителя для можливості оформлення кредиту.

Таким чином, якщо позичальник потребує кредиту без внесення авансового внеску, але при цьому він не може документально підтвердити своє працевлаштування та доходи, надати заставу або поручителя, то банк найімовірніше відмовить у кредиті через відсутність достатніх гарантій повернення позикових коштів.

Що стосується ломбардів, то при даному виді кредитування можливо отримати кредит без початкового грошового внеску. Але при цьому кредит в ломбарді передбачає обов'язкове внесення застави, що гарантує повернення позикових коштів. При даному виді кредитування позичальник ризикує втратити заставне майна за невиправдано низьку вартість за умови несвоєчасного повернення кредиту. Адже при виникненні проблем з виплатою кредиту ломбард має право привласнити заставу собі або продати її.

В якості альтернативного джерела кредитування для тих, хто не має грошей для внесення початкового внеску по кредиту, все частіше стають мікрофінансові організації (МФО). Даний вид кредитування є універсальним вирішенням будь-яких матеріальних проблем, оскільки для отримання кредиту не потрібна застава, поручитель і будь-які довідки з місця роботи. Для отримання кредиту в МФО досить надати паспорт та ІПН, а заявку оформити в режимі онлайн. Крім цього кредит у МФО видається не просто на простих і доступних умовах, а може стати джерелом фінансування початкового внеску в банку.