Щоб відкрити або розширити свій бізнес більшість підприємців потребують додаткових фінансових вливань. У такій ситуації для реалізації задуманих планів багато бізнесменів задаються питанням, де отримати кредит для бізнесу в Україні.

Відшукати джерело фінансування для більшості українських бізнесменів стає справжньою головоломкою. Адже крім банківських установ, отримати кредит для бізнесу можна за допомогою кредитної спілки або мікрофінансової організації (МФО). Кожен з видів кредитування має ряд своїх переваг і недоліків, і щоб їх оцінити варто докладно розглянути кожен з видів кредитування.

Кредит для бізнесу в банку

Банківський кредит є найпоширенішим джерелом фінансової допомоги для бізнесу. Однак українські банки дуже ретельно відбирають своїх позичальників, і бізнесмену, щоб отримати схвалення в кредитуванні потрібно мати позитивну кредитну історію, документальне підтвердження своєї платоспроможності і перспективності бізнесу. Найчастіше кредит для бізнесу видається під заставу, яким виступає ліквідна нерухомість, або під депозит.

Що стосується кредитних пропозицій для бізнесу в українських банках, то станом на 01.08.2019г. процентна ставка за кредитами в національній валюті становить 18-27% річних. Максимальна сума кредиту в середньому становить від 300 тис. до 1млн.грн. Максимальний термін кредитування в середньому становить до 36 місяців.

Станом на початок серпня 2019 р. найвигіднішими банківськими програмами для бізнесу є:

 • Ощадбанк. Відсоткова ставка 18,57% по «відновлюваної кредитної лінії».
 • ПриватБанк. Ставка 19% по невідновлювальної кредитної лінії.
 • Укргазбанк. Програми «Невідновлювальна кредитна лінія», «Строковий кредит» і «Невідновлювальна кредитна лінія фінансової підтримки інвестиційних проектів МСБ» з процентною ставкою 20,35%.
 • Укрсиббанк. Відсоткова ставка 20,35% за програмами «Строковий кредит. Поповнення оборотних коштів»,«Строковий кредит. Придбання авто і обладнання».
 • Укрексімбанк. Ставка 21,22% за програмами «Строковий кредит» і «Невідновлювальна кредитна лінія».
 • Альфа-Банк Україна. «Строковий кредит» з процентною ставкою 23,66%.

У деяких випадках можливе банківське фінансування при оформленні інвестиційного кредиту, але в такому випадку банк може зажадати частку бізнесу. Кредити для бізнесу в більшості випадків отримують в національній валюті, а отримати кредит в доларах США можливо тільки в деяких банках при наявності доларового депозиту або позичальник може документально підтвердити свої доходи в іноземній валюті.

Кредит для бізнесу в кредитній спілці

Деякі бізнесмени в якості альтернативи банківському кредитуванню вибирають кредитні спілки. Щоб отримати такого роду фінансову допомогу потрібно вступити до кредитної спілки та внести всі необхідні внески. Отримати кредит в кредитній спілці набагато легше, ніж в банку, оскільки не потрібно надавати пакет документів, до того ж при даному виді кредитування допускається відстрочка виплати кредиту при виникненні труднощів з його виплатою. Але при цьому є і недоліки кредитування в кредитному союзі. Один з них - це розмір процентної ставки, який набагато вище ніж відсоток по кредиту в банках, і становить в середньому 30-50% річних. Середній термін кредитування в кредитному союзі може становити до 12 місяців.

Найпопулярнішими кредитними спілками, в яких можна отримати кредит для бізнесу в Україні, є:

 • Громада.
 • Кредит-Союз.
 • Вигода.
 • Експрес кредит Юніон.
 • СуперКредіт.

Кредит для бізнесу в МФО

З кожним днем кількість українців, які обирають «гроші до зарплати» від МФО постійно збільшується. Сума кредиту в МФО може досягати до 25 тис.грн., при цьому доступний кредит без довідок і кредит без застави. Середня процентна ставка по кредитах в МФО становить 1,5% на день, а термін кредитування може досягати до 30-90 днів. Однак, як і інші види кредитування мікрокредит має ряд недоліків. Наприклад, це значна переплата по кредиту в разі прострочення його виплати. Затримавши виплату кредиту в МФО позичальник отримує не тільки нарахування значних сум штрафів, а й може зіпсувати свою кредитну історію.

Найпопулярнішими і вигідними пропозиціями по кредитах в МФО для бізнесу є:

 • Loany. Максимальна сума кредиту до 25 тис.грн (перший кредит до 6 тис.грн). Термін кредиту 30 днів. Ставка 0,6%.
 • Є Гроші. Максимальна сума кредиту до 20 тис.грн (перший кредит до 5 тис.грн). Термін кредиту до 30 днів. Ставка 1,9%.
 • MoneyVeo. Кредит до 15 тис.грн (перший кредит до 10 тис.грн під 0,01%). Видача кредиту на карту за 8 хвилин. Максимальний термін кредиту 30 днів.
 • MyCredit. Кредит до 10 тис.грн. на термін до 35 днів під 1,6%. Можливість пролонгації кредиту.
 • БізнесПозика. Кредит до 100 тис.грн. на термін до 56 днів. Відсоток на добу 0,01%. Час видачі 6 хвилин.

Всі перераховані варіанти кредитування для бізнесу мають як позитивні, так і негативні якості. Тому кожен бізнесмен повинен сам приймати рішення про місце отримання кредиту, зваживши всі наявні відомості і зробивши аргументований вибір.