За статистичними даними 40% повнолітньої молоді в Україні звертаються за кредитами, а 70% з них мають вік до 25 років.

Даний факт закредитованості молоді в Україні пов'язаний з лояльними умовами видачі кредитів, які на сьогоднішній день надають багато кредиторів. Найчастіше молодь оформляє кредитні карти, звертається за споживчими кредитами в банк або користується послугами видачі швидких кредитів через інтернет від мікрофінансових організацій (МФО).

Якщо говорити про кредит в МФО, то такі кредити видаються на максимально простих умовах, і позичальникові потрібно надати тільки паспорт та ІПН. Кредит в МФО видається як готівкою при відвідуванні офісу компанії, так і в режимі онлайн при отриманні кредиту на банківську карту. Тому для того, щоб стати клієнтом МФО досить досягти повнолітнього віку.

На відміну від кредиту в МФО, для отримання споживчого кредиту в банку позичальнику необхідно надати довідку про офіційне працевлаштування та рівень доходів. Часто такі кредити мають цільове призначення і оформляються на певні товари безпосередньо в місці покупки товару, в торговій точці. Кредитором в такому випадку виступає банківська установа, яка виступає партнером торгової мережі.

Не менш популярним кредитним продуктом для молодих українців є кредитні карти. Кредитні карти оформлюються навіть до 18 років (наприклад, карта ПриватБанку «Юніор» для школярів). Користування кредитної картки зі шкільного віку дозволяє привчити підлітка розпоряджатися і розподіляти власний бюджет, а при досягненні повноліття власникам таких карт можуть відкриватися кредитні карти з більшим кредитним лімітом.

Які ризики закредитованості?

Молоде покоління не завжди здатне реально оцінювати свої фінансові можливості. Доступність кредиту дозволяє легко отримати кредит навіть студентам і безробітним, а ось повертати кредит не завжди стає так просто, як його отримувати. Багато молодих людей, не вміючи правильно розпоряджатися грошима, сприймають нараховані кредитні кошти як подарунок, і не усвідомлюють свої зобов'язання повернення кредиту. В результаті це призводить до негативних наслідків у вигляді нарахування пені, штрафів, і псування кредитної історії.

У яких випадках можна брати кредити молоді?

Твердження, що кредити є абсолютним злом ля людини, -помилкове. Насправді кредит онлайн на банківську карту є зручним і корисним способом отримання фінансової допомоги. Якщо користуватися цим фінансовим інструментом обережно, продумуючи кожен крок, то це принесе позитивний результат. Користуватися послугою онлайн кредитування можна в наступних ситуаціях:

  • Потрібно скористатися вигідною пропозицією. Яскравим прикладом є купівля товару за вигідною ціною, коли кредит може допомогти відшукати відсутню суму грошей для вигідної покупки.
  • Потрібні гроші в екстреній ситуації. Ніхто не застрахований від форс-мажорноїситуації, в якій терміново потрібні гроші. Це можуть бути як повсякденні труднощі (поломка авто, важливою побутової техніки), так і життєво важливі обставини (раптова хвороба і необхідність лікарської допомоги, покупки медикаментів тощо).

Як правильно користуватися кредитами?

Щоб кредитування не стало важкою ношею в житті і вантажем для сімейного бюджету кожній молодій людині корисно навчатися фінансової грамотності. І мова йде не про отримання профільноїфінансової освіти у вищому навчальному закладі, йдеться про щоденне планування особистого бюджету, аналіз витрат і доходів. При виборі варіанту кредитування не варто довіряти рекламним пропозиціям, потрібно все ретельно аналізувати і приймати рішення оформити кредит тільки після грамотного зважування всіх аргументів і фактів.