У ситуації, коли родичі або друзі не можуть допомогти з грошима, багато людей звертаються за фінансовою допомогою в банк, і в різноманітності кредитних пропозицій не можуть визначитися з вибором між кредитом готівкою і кредитною карткою.

Щоб зрозуміти, який варіант кредитування підходить під індивідуальні запити позичальника, буде корисно розібратися в перевагах і недоліках кожного з перерахованих варіантів кредиту.

Кредит готівкою в банку

Незважаючи на те, що багато позичальників на сьогоднішній день вже віддають перевагу більш сучасним джерелам фінансової допомоги, таким як онлайн сервіс кредитування, все ж залишаються прихильники «живих» грошей, яким більше підходить кредит готівкою. Максимальний термін кредитування за таким кредитом може досягати до п'яти років, а максимальна сума кредиту залежить від розміру щомісячного доходу позичальника.

Головними перевагами такого виду кредитування є:

 • Відносно низька процентна ставка. Щоб вибрати найбільш вигідний варіант кредиту краще вивчити пропозиції кількох банків. Щоб процес порівняння проходив швидше можна використовувати онлайн сервіси кредитування, не витрачаючи час на походи по банках і спілкування з банківськими співробітниками.
 • Встановлений розмір щомісячного платежу по кредиту. Дана умова дозволяє спланувати свої витрати на час виплати кредиту, не розраховуючи кожен місяць суму обов'язкових платежів і плануючи свій сімейний бюджет виходячи з фіксованої суми платежів по кредиту.
 • Відсутність комісії при отриманні кредиту. Кредит видається відразу всією сумою через касу банку, що дозволяє скоротити витрати по кредиту через відсутність комісії.
 • Високий рівень безпеки. Банки піклуються про свою репутацію і безпеку клієнтів, і створюють високий рівень захисту персональних даних, захищаючи їх від шахраїв.

Недоліками кредиту готівкою є:

 • необхідність оплати відсотка. Відсоток по кредиту виплачується навіть у той час, коли не користуєшся кредитними коштами.
 • відсутність можливості збільшення суми кредиту. Якщо знадобиться більша сума кредиту, то буде потрібно повторно звернутися до банку для оформлення нового кредиту.
 • вимога надати велику кількість документів. Крім значних часових витрат на збір необхідних документів позичальник повинен запастися часом для отримання рішення по кредиту. При цьому потрібно враховувати ймовірність відмови в банківському кредитуванні.
 • складності з достроковим погашенням кредиту. Бажання позичальника погасити кредит в банку достроково може супроводжуватися тривалим оформленням документів і нарахуванням штрафів.

Кредитна карта

Кредитні карти, перебуваючи завжди під рукою, дозволяють оплатити будь-які покупки при нестачі грошей. Багато банків надають власникам кредитних карт додаткові переваги у вигляді знижок на покупки в магазинах-партнерах і повернення коштів по кешбек.

Головними перевагами кредитних карт є:

 • Просте отримання. Багато банків пропонують спрощену схему отримання кредитних карт. Так, оформити кредитну карту в банку можна по паспорту та ІПН в режимі онлайн. Після оформлення кредитна карта може бути доставлена його власнику кур'єром.
 • Наявність пільгового періоду кредитування. В середньому пільговий період кредитування становить близько 55 днів. Якщо позичальник встигає повернути кредитні кошти до закінчення пільгового періоду, то відсотки за користування кредитними коштами не нараховуються.
 • Можливість відновлення кредитної лінії. Після виплати кредиту в повному обсязі вся сума кредитної лінії стає доступною позичальнику.
 • Нарахування відсотка на суму використаних кредитних коштів.
 • Можливість вибору способу оплати кредиту. Кредит може бути повернений за допомогою внесення платежів як в онлайн режимі, так і готівкою в терміналах самообслуговування або через касу банку.

До головних недоліків кредитної картки можна віднести:

 • обмеження місць використання кредитної картки. Не всі місця торгівлі обладнані терміналами, і розрахуватися кредитною карткою не можна на ринку, в невеликих відділах магазинів та ін.
 • нарахування комісії за зняття готівки.
 • підвищений ризик шахрайства.

Узагальнюючи все вищевикладене можна зробити висновок, що кожен вид кредиту має ряд своїх особливостей. Зваживши всі «за» і «проти» кожен позичальник може вибрати кредит на вигідних умовах. Заощадити час на виборі кредиту можна за допомогою онлайн сервісу кредитування, витрачаючи мінімум часу на пошук підходящої пропозиції.