За останні кілька років законодавством були переглянуті пільги для населення, їх розмір і порядок нарахування, в тому числі і пільги для людей з інвалідністю. В результаті багато людей навіть не підозрюють про можливості застосування до них пільг по комунальним послугам і про порядок їх оформлення.
Пільги для людей з інвалідністю
Для людей з інвалідністю передбачені наступні пільги:
- Комунальні платежі. Законодавством не передбачено пільг, але можливе оформлення субсидії.
- Проїзд в громадському транспорті. В межах міста проїзд безкоштовний, при міжміських поїздках знижка на вартість 50% на період з 1 жовтня по 15 травня.
- Медобслуговування. Безкоштовне медобслуговування в клініках державної форми власності. Знижка в розмірі 50% на медикаменти, безкоштовні протези, окуляри, техніка.
- Житло. Перевага в черзі на квартиру.
- Зв'язок. Покладена безкоштовна установка стаціонарного телефонного зв'язку.
Кому належать пільги по інвалідності?
Відповідно до вимог законодавства, пільги покладені наступним категоріям людей з інвалідністю:
- інваліди 1-ї групи (група А);
- інваліди 1-ї групи (група Б);
- інваліди 2-ї групи;
- інваліди 3-ї групи;
- діти інваліди.
З березня 2018 року набули чинності нові положення закону, в яких виключено вимогу інвалідам 1-ї групи щорічно проходити комісію МСЕ (медико-соціальна експертиза). Статус присвоюється на все життя. Такі ж положення закону поширюються і на дітей-інвалідів. Решта категорій людей з інвалідністю повинні щорічно документально підтверджувати свій статус і відсутність поліпшення здоров'я.
Види пільг для людей з інвалідністю
Пакет пільг для інвалідів залежить від групи інвалідності. Так, інвалідам 3-ї групи покладено найменший пакет пільг.
Пакет пільг для людей з інвалідністю в 2019 році виглядає наступним чином:
- Безкоштовні медикаменти за рецептом лікаря при амбулаторному лікуванні за умови, що розмір пенсії не перевищує рівня мінімального розміру пенсії. В іншому випадку надається знижка в розмірі 50% на ліки за рецептом лікаря. Такі пільги надаються як інвалідам 1-ї групи, так і інвалідам 2-ї і 3-ї групи.
- Пільги на придбання окулярів, протезів, інших спеціальних пристроїв. Надаються інвалідам 1-ї, 2-ї і 3-ї групи.
- Надання безкоштовних путівок в санаторії при наявності медичного висновку лікаря. Надаються інвалідам 1-ї, 2-ї і 3-ї групи.
- Знижка в розмірі 50% на квитки в ж / д і річковому транспорті, в автобусах міжміського сполучення (з 1 жовтня по 15 травня) для інваліда та 1 супроводжуючого. Надаються інвалідам 1-ї, 2-ї і 3-ї групи.
- Безкоштовний проїзд в міському транспорті для людини з інвалідністю та 1 супроводжуючого. Знижка поширюється на весь муніципальний транспорт за винятком метро. На таку пільгу мають право інваліди 1-ї, 2-ї і 3-ї групи.
- Право на першочергове поліпшення житлових умов при наявності підстав. Таким правом наділені інваліди 1-ї та 2-ї групи.
- Безкоштовне використання радіотранслятора інвалідам по зору. Таким правом наділені інваліди 1-ї та 2-ї групи.
Визначаючи пакет пільг потрібно відрізняти пільги від субсидій. Пільги представляють собою встановлену знижку на певні послуги, в тому числі і їх безоплатне користування. А субсидії передбачені для зменшення фінансового навантаження для людей, які отримують дохід на рівні мінімального прожиткового мінімуму.
Починаючи з травня 2019 року набрав сили закон, що обмежує права осіб на державну соціальну допомогу. За нормами законодавства людина, що має пільги, втрачає їх при оформленні субсидії.
Як отримати пільги людині з інвалідністю?
Людина має право на пільги з моменту отримання статусу людини з інвалідністю. Для отримання такого статусу необхідно виконання наступних дій:
- отримати консультацію терапевта;
- отримати призначення на проходження комісії МСЕ. Для цього потрібно надати паспорт, трудову книжку та амбулаторну карту;
- подати заяву з характеристикою з місця роботи або навчання, актом Н1 в разі настання інвалідності внаслідок виробничої травми.
- отримати довідку про інвалідність.
Іноді відбувається так, що МСЕ відносить людину до 3-ї групи по інвалідності замість призначеної 2-ї групи. Такий висновок можна оскаржити протягом одного місяця.
Де знайти гроші, якщо їх не вистачає
Кожна людина має потребу в грошах, а люди, які перебувають під опікою держави відчувають їх нестачуособливо гостро. У ситуації, коли людина з інвалідністю не може самостійно відправитися в банк за оформленням кредиту, простоювати довгі черги і доводити свою здатність повернути позикові кошти, на допомогу приходить онлайн сервіс кредитування. Такий кредит можна оформити через інтернет в дистанційному режиму, кредит видається без довідок, без застави і без поручителів. Гроші в кредит переводяться на банківську карту і можуть допомогти впоратися з фінансовими труднощами не виходячи з дому.