Одною з додаткових переваг по кредитних картках є функція кешбек, яка дозволяє повертати частину витрачених коштів на карту у вигляді бонусів або грошових коштів. Згідно даних finance.ua був визначений рейтинг кредитних карт з кешбек.

Як складався рейтинг банківських пропозицій?

У рейтингу брали участь пропозиції від банків, які на 01 квітня були чинними установами на Україні і пропонували карти з функцією кешбек. У рейтингу брали участь пропозиції по кредитних картах, доступні для оформлення всім фізособам, а не тільки власникам карт банку.

Учасники рейтингу оцінювалися за такими критеріями:

  • пільговий період кредитування. Оцінювався фактичний, а не декларовану пільговий період. Так, деякі банки озвучують тривалість пільгового періоду в 92 дня, при цьому даний термін діє тільки одноразово для нових клієнтів, яким додатково надається 30 днів. Реальний же термін кредитування становить 62 дня, який і брався до уваги при складанні рейтингу.
  • розмір процентної ставки. Мається на увазі плата за користування кредитними коштами після закінчення пільгового періоду. В даному критерії враховувався розмір реальної процентної ставки з урахуванням всіх додаткових комісій.
  • умови кешбеку. Одні банки повертають кешбек реальними грошима, якими власник карти може розпоряджатися як йому заманеться. Інші ж банки повертають кешбек бонусами, які можна використовувати в магазинах-партнерах банку.
  • максимально допустимий розмір кешбек. Мається на увазі який максимальний ліміт повернення коштів можна отримати по кешбек по одній карті в місяць.
  • оплата за облуговування. Карти можуть бути з безкоштовним обслуговуванням, умовно безкоштовними при дотриманні певний вимог (ліміт кількості покупок і ін.) І платними (плата знімається або щомісяця або раз на рік).
  • можливість роботи з системами Apple і Google Pay.

Які карти - кращі кредитні карти з кешбек?

За результатами рейтингу лідером стала кредитна карта від Альфа-Банк Україна «Word Максимум». Кешбек по карті досягає до 20%. Кешбек повертається грошима. Максимальна сума кешбек може становити до 5 тис.грн. Реальний пільговий період по карті складає 30 днів.

На другому місці рейтингу одночасно виявилися карти від ТАСКОМБАНКУ ( «Велика п'ятірка» і «Pudra»), а також карта «inJoy» від банку Конкорд. Пільговий період по картах ТАСКОМБАНКУ становить 55 днів при максимальному кешбек в 777 грн, по карті банку Конкорд - 62 дня при ліміті кешбек в 1 тис.грн. По всіх вказаних картах відсутня плата за обслуговування.

Третє місце рейтингу займає кредитна карта monobank. Пільговий період становить 62 дня. Кешбек повертається грошима і максимально може досягати до 500 грн. Плата за обслуговування картки відсутня.

Четверте місце розділили дві карти - карта від ТАСКОМБАНК «Weekend Card» і карта Альфа-Банку «Travel». Головними перевагами карти ТАСКОМБАНК є мултівалютность, яка полягає в можливості відкривати дебетові рахунки як в національній валюті, так і в долларав, євро і англійсікіх фунтах і підвищений кешбек на витрати в інтернеті. До недоліків карти можна віднести платне обслуговування карти, і ліміт кешбек 500 грн. Пільговий період по карті - 55 днів. Карта від Альфа-Банку орієнтована на мандрівників. Гідність карти - кешбек без обмежень для покупки авіа та ж / д квитків, а також для бронювання готелів. Недолік - кешбек неможна витратити на інші потреби. Пільговий період 30 днів.

Завершує п'ятірку лідерів за кредитками з кешбек кредитна карта від ПриватБанку «Універсальна». Є найпопулярнішою серед українців. Її головною перевагою є необмежений кешбек, а недоліком - використовувати бонуси по кешбек можна тільки в магазинах-партнерах банку за програмою «Бонус Плюс». Пільговий період 55 днів.