У зв'язку зі складною економічною ситуацією в країні частка малозабезпечених сімей за останні роки значно зросла. Для отримання допомоги від держави малозабезпеченісім'ї повинні відповідати встановленим вимогам і знати умови отримання фінансової допомоги.

Для підтвердження статусу малозабезпеченого необхідно надання такої інформації:

  • інформація про величину річної заробітної плати;
  • наявність інших соцвиплат, якщо такі застосовуються;
  • інформація про інвалідність, одиночне вихованні та ін .;
  • довідка про склад сім'ї (видається в паспортному столі за місцем прописки);
  • документи, що підтверджують опіку над недієздатними підопічними.

Які виплатипередбачені для малозабезпечених сімей в Україні в 2019 році?

Основною соцвиплатою  для малозабезпечених є регулярна фінансова допомога, яка може становити до 75% від розміру мінімальної заробітної плати. Розмір виплати для сім'ї визначається шляхом віднімання від щомісячної норми виплати суми щомісячного доходу сім'ї. Зафіксований мінімум множиться на коефіцієнт, який для дітей становить 85%, для дорослих членів сім'ї становить 21%, а для недієздатних членів сім'ї становить 100%. Термін виплати коштів становить шість місяців, після чого для можливості продовження виплат сім'ї необхідно повторно підтверджувати свій незаможний статус.

При цьому допомога в Україні для малозабезпечених сімей виплачується при дотриманні наступних умов:

  • в перерахунку на кожного члена сім'ї щомісячна величина доходу становить менше величини прожиткового мінімуму (1,921-2,027 тис.грн);
  • всі члени сім'ї живуть на території України, не виїзджають на заробітки за кордон;

Також береться до уваги спосіб життя сім'ї, умови життя, стан житла, матеріальний стан, який має бути нижче середнього.

Згідно з чинним законодавством допомога на дітей для малозабезпечених сімей може виплачуватися одноразово і щомісяця. Також допомогу на дитину може отримати один батьків, який виховує дитину в поодинці або сім'я, що втратила годувальника.

Разова грошова допомога на дитину малозабезпеченим

Дана виплата є одноразовою і являє собою разову фінансову підтримку при народженні дитини, яка становить близько 10 тис.грн.

Для оформлення одноразової виплати при народженні дитини звертаються в управління соцзахисту (скорочено - УПСЗН) за місцем прописки чи проживання. В даному випадку незалежно від народження першої або другої дитини сума виплати залишається однаковою. При цьому в разі народження двійні виплачується подвійний розмір допомоги, а при народженні трійні - передбачається потрійна виплата.

Щомісячна допомога на дитину

Щомісячні виплати на дітей для малозабезпечених сімей забезпечуються за допомогою стабільної фінансової підтримки з боку уряду та органів місцевої влади.

Так, при народженні дитини грошова компенсація нараховується протягом найближчих трьох років. Розмір виплат в середньому становить близько 1,1 тис.грн.

Також існують і такі систематичні виплати, як допомога для матерів-одиначок. Дана виплата може нараховуватися у разі, якщо у свідоцтві про народження дитини не вказано батька або ж якщо батька позбавили батьківських прав в установленому законом порядку. Така допомога виплачується до досягнення дитиною 18/23 років і в середньому становить 1,626-2,027 тис.грн. у місяць. У тому випадку, якщо помер один з батьків, то може бути оформлена пенсія по втраті годувальника, яка може становити від 1,6тис.грн.

Також може виплачуватися стабільнадопомога для багатодітних сімей коли на кожну неповнолітню дитину перераховується від 250 до 500 грн на місяць.

Що робити, якщо допомоги не вистачає?

Часто трапляється ситуація, коли виплату допомоги затримують або її не вистачає не тільки для повсякденних потреб, але і для вирішення раптових проблем (хвороба, поломка техніки в будинку тощо). В такому випадку сім'я змушена шукати шлях вирішення матеріальної проблеми і джерело фінансової допомоги.

Отримати допомогу від банку незаможній сім'ї навряд чи вдасться, оскільки така сім'я не зможе надати достатню кількість гарантій повернення позикових коштів. Однак альтернативним рішенням для багатьох позичальників, які не можуть отримати кредит в банку, стає кредит в МФО. Завдяки сервісу онлайн кредитування кожна сім'я може отримати швидку фінансову допомогу. Сервіс працює в цілодобовому режимі, що дозволяє отримати гроші в кредит в будь-який час.

Для отримання кредиту необхідно вибрати відповідну кредитну  пропозиціюзі списку, представленномуна сайті і оформити заявку на кредит. З документів потрібен тільки паспорт та ІПН. Після оформлення заявки, її схвалення сервісом і підписанням кредитного договору гроші надходять на існуючу банківську карту протягом декількох хвилин.