Як відмовитися від банківського кредитування?

Багато людей вже відчули на собі зручність кредитування і часто користуються даною послугою для вирішення повсякденних завдань. Однак не завжди людина отримує вигідні умови кредитування, які йому пропонує банк, і в такій ситуації багатьох цікавить питання, як відмовитися від банківського кредитування.

Чи можливо відмовитися від кредиту в банку?

Відмовитися від споживчого кредиту в банку можна теоретично на будь-якому етапі процедури його оформлення, але в який момент клієнт прийме таке рішення буде залежати розвиток подальших подій. Далі будуть розглянуті найпоширеніші ситуації відмови від кредитування і наслідки цього рішення.

  1. Клієнту схвалили заявку на кредит, але кредитний договір ще не підписаний. Подача заявки на кредит не передбачає будь-яких зобов'язань від клієнта. І якщо людина передумала брати кредит, або необхідність в кредитуванні зникла, то вона має право припинити відносини з банком. Дане рішення не може привезти до будь-яких юридичних наслідків, але з метою збереження дружніх відносин з банком на майбутнє краще сповістити про свою відмову в письмовій формі.
  2. Позичальник вирішив відмовитися від кредиту після отримання кредитних коштів. Дана ситуація виникає, коли позичальник уже підписав кредитний договір, отримав кредитні кошти, але не почав ними користуватися, і вирішив що кредит йому не потрібен. В даному випадку не так просто повернути гроші банку. Для цього позичальнику необхідно пройти процедуру дострокового погашення кредиту з виплатою відсотків і передбачених комісій.
  3. Кредитний договір підписаний, але гроші за кредитом ще не видані. У даній ситуації події можуть розвиватися як аналогічно випадку, описаного в п.1, так і аналогічно п.2. Багато що залежить від позиції банку і причин відмови від кредитування.

Що потрібно робити, щоб відмовитися від кредиту?

Головним документом, що описує взаємовідносини між кредитором і позичальником, є кредитний договір. Всі права і обов'язки позичальника прописані в умовах кредитного договору. І якщо в кредитному договорі передбачено право відмови позичальника від кредиту, то він має право його використовувати.

Для правильного проходження процедури відмови від кредиту позичальник повинен виконати наступні дії:

  • Направити банку письмову заяву про намір відмовитися від кредитування. Направити дане повідомлення необхідно за максимально короткий час.
  • Отримати відповідь від банку. Банк може відреагувати на звернення як позитивною, так і негативною відповіддю. Часто банк пропонує кілька варіантів вирішення ситуації, що склалася. У тому випадку, якщо пропозиції банку є вигідними, позичальник може з ними погодитися. В іншому випадку позичальник буде змушений вирішувати розбіжності з банком в судовому порядку.
  • У разі дострокового погашення кредиту позичальникові необхідно надіслати письмову заяву в банк про свій намір з подальшою виплатою кредиту і оплатою всіх платежів, передбачених умовами кредитного договору.

При цьому важливо враховувати, що якщо клієнт банку відмовляється від кредитування до моменту укладення кредитного договору, то банк не може брати з нього будь-яких комісій за обслуговування кредиту.