Повсякденні потреби багатодітних сімей не відрізняються від потреб інших людей, але витрата коштів для задоволення потреб всіх членів сім'ї значно вище, ніж в інших сім'ях. І якщо в разі іпотечного кредитування такі сім'ї можуть отримати пільгові умови, то при необхідності споживчого кредитування кожна сім'я змушена самостійно відшукувати вигідний кредит.

Головними витратними статтями сімейного бюджету в багатодітних сім'ях часто стають:

  • покупка продуктів для приготування їжі;
  • придбання одягу по сезону для кожного члена сім'ї;
  • покупка канцелярських товарів для дітей шкільного віку та для вихованців дитячого садка;
  • витрати на розвиваючі заняття для дітей і підготовчі курси;
  • придбання медикаментів, витрати на медобслуговування;
  • транспортні витрати;
  • витрати на відпочинок та ін.

З урахуванням безперервного зростання цін, несумірної з розміром соціальної допомоги і доходів сім'ї, не завжди багатодітним сім'ям вдається відшукати гроші для покриття всіх вищезазначених витрат. У такій ситуації багато сімей задаються питанням, де знайти вигідні умови кредитування на споживчі потреби.

Споживчий кредит в банку

На сьогоднішній день в Україні відсутні будь-які пільгові програми по споживчих кредитах для багатодітних сімей, а відповідно банки не надають знижок на свої послуги сім'ям з зазначеним статусом. Кожна сім'я може отримати споживчий кредит в банку на стандартних умовах. При цьому банк, приймаючи рішення про кредитування, буде враховувати рівень доходів сім'ї, інформацію про працевлаштування повнолітніх членів сім'ї тощо.

Єдиний варіант, коли банківський кредит може стати вигідним, це участь в спецпропозиції і всіляких акціях банку, коли клієнт може отримати знижку на процентну ставку по кредиту, отримати вигідні бонуси тощо.

Де отримати кредит, якщо в банку відмовили?

Якщо банк відмовив у кредитуванні або умови кредитування не підходять позичальникові, то альтернативним варіантом вирішення фінансової проблеми може стати:

  • кредит в ломбарді;
  • приватна позика;
  • допомога родичів.

Якщо в пошуку джерела кредитування вибір припав на ломбард, то варто враховувати, що даний вид кредитування передбачає надання застави. В якості застави в ломбард можуть бути надані коштовності, побутова техніка, мобільний телефон та ін. Для оформлення кредиту в ломбарді необхідна особиста присутність позичальника, з наданням застави в зберігання ломбарду до моменту виплати кредиту в повному обсязі. У тому випадку, якщо позичальник не справляється з виплатою кредиту, ломбард має право привласнити заставу, а щоб його викупити позичальникові доведеться викласти значно більшу суму, ніж оціночна вартість застави.

Кредитування від приватних осіб часто супроводжується дзвінком кредитору і відправкою сканкопій документів на його електронну пошту. Недоліком даного виду кредитування є відсутність законів, що регулюють діяльність приватних кредиторів. У зв'язку з цим взаємини з приватними кредиторами можуть привезти до непрогнозованих результатів і невиправданих матеріальних втрат позичальника.

Якщо вирішити питання з нестачею грошей шляхом звернення за допомогою до родичів, то потрібно реально оцінювати ризик погіршення взаємин. Адже якщо гроші позичити і не повернути вчасно, то це може привезти до сварки і втрати довірчих відносин.

Мікрозайм як варіант вирішення проблеми з нестачею грошей

Багатодітні сім'ї, як і всі інші позичальники, можуть отримати за допомогою МФО швидку і надійну фінансову допомогу на вигідних умовах. Коли потрібні гроші терміново, то отримати кредит на карту в онлайн режимі можна за лічені хвилини.

Для цього потрібно всього лише зайти на онлайн сервіс кредитування, вибрати компанію і подати заявку на кредит. З документів потрібен тільки паспорт та ІПН, а склад сім'ї не має ніякого значення при схваленні кредиту.

Багато МФО видають перший кредит під 0,01% на термін до 30 днів, що дозволяє отримати кредит багатодітній родині на максимально вигідних умовах.