Послуга видачі онлайн кредитів від МФО є порівняно новим видом кредитування і багато людей цікавляться наскільки безпечно надавати свої персональні дані при оформленні кредиту таким способом.

Найчастіше потенційних позичальників в МФО хвилює три питання щодо безпеки:

 • чи можуть персональні дані бути використані для оформлення кредиту іншою людиною;
 • чи можуть персональні дані бути перехоплені кібершахраями і використані для своїх корисливих цілей.

Причини виникнення подібних питань у потенційних позичальників МФО цілком зрозумілі, адже онлайн кредити є відносно новим видом кредитування, і людям незвично відправляти сканкопіі документів і отримувати послугу в віддаленому режимі замість паперової тяганини в банківській установі.

Документи для онлайн кредиту в МФО

При першому зверненні за кредитом в МФО від позичальника будуть потрібні трохи більше документів, ніж при наступних зверненнях. Такими документами є:

 • паспорт та ІПН;
 • адреса електронної пошти;
 • номер мобільного телефону;
 • інформація про наявність / відсутність відкритих кредитів;
 • дані по банківській карті, на яку будуть перераховані гроші по кредиту.

Зазначена інформація необхідна кредитору для ефективної ідентифікації особистості і актуальної оцінки її платоспроможності.

Дані, які не обов'язково повідомляти МФО:

 • наявність родичів за кордоном;
 • місця літнього відпочинку з сім'єю;
 • місця, де ви любите проводити час на вихідних (ресторани, кафе та ін.);
 • цільове призначення кредитних коштів;
 • інформація про нерухоме та рухоме майно.

Питання, які не мають прямого відношення до онлайн кредиту, позичальник має право ігнорувати.

Як вибрати надійне МФО?

Щоб онлайн кредитування стало позитивним епізодом Вашого життя, а ймовірність зустрічі з шахраями була виключена, при виборі МФО потрібно звертати увагу на такі фактори:

 1. Затребуваність компанії і її масштаби діяльності. МФО зацікавлені в залученні клієнтів, тому чим більше популярний МФО, тим надійніше її системи захисту конфіденційної інформації.
 2. Технічне забезпечення МФО. Для забезпечення 100% -ної гарантії захисту персональних даних МФО використовують сучасні методи шифрування інформації. Ознакою високого ступеня захищеності персональних даних є наявність захищеного з'єднання HTTPS (при його наявності в відомостях про сторінку відзначений зелений замочок), сертифіката безпеки PCI DSS та ін.
 3. Наявність договору про нерозголошення інформації з співробітниками МФО. Такий договір розміщується на сайті МФО, і потенційному позичальникові буде корисно вивчити інформацію на сайті компанії, яка стосується безпеки та законності онлайн сервісу.
 4. Умови кредитного договору в частині гарантування конфіденційності. В умовах кредитного договору повинні бути прописані гарантії конфіденційності персональних даних, тому перед підписанням договору переконайтеся в наявності зобов'язання кредитора про нерозголошення інформації і забезпеченні її збереження.

 При цьому варто враховувати, що в разі утворення заборгованості по кредиту МФО має право передати персональні дані позичальника в колекторську організацію, і дана дія є правомірною.

Де знайти безпечний онлайн кредит?

Місцем, на якому зібрані перевірені і надійні МФО з високим рівнем безпеки,є онлайн сервіс кредитування. Даний сервіс дозволяє вирішити проблему, коли потрібні гроші терміново, порівняти одночасно декілька кредитних пропозицій від різних МФО та оформити кредит онлайн на карту із забезпеченням високого рівня захисту персональних даних.